Porečan Aleksandar Benčić Benc istrčao polumaraton u Vrbovcu i osvojio PRVO mjesto u kategoriji

2023-06-21_09h48_33
21.06.2023. 09:50; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečan Aleksandar Benčić Benc istrčao polumaraton u Vrbovcu i osvojio PRVO mjesto u kategoriji

U nedjelju je održan jubilarni, 30. Vrbovečki polumaraton, što je ujedno bila i Bemcova 21.utrka na dužini od 21,097 km. Vrlo zahtjevna staza, asfaltna podloga sa puno uspona i padova, a kada dodamo i podatak da je temperatura bila 28 stupnjeva, jasno Vam je da su trkači na kraju bili vrlo iscrpljeni. Pohvala organizatorima što su povećanim brojem okrijepnih stanica ipak učinili sve da nama bude ugodnije, a na poziciji je bila i vatrogasna ekipa, koja nas je osvježavala “ventilatorom”.

Pobjedio je Ivan Bulić rezultatom 1:17:52, ispred Ivana Maletića 1:19:31, dok je treći bio Neven Ćorko 1:19:56. Kod žena, višestruka pobjednica ove staze mađarica Tunde Szabo 1:28:38, druga Matea Blažinović 1:44:46, dok je treća bila Tajana Živković 1:50:13.

Startalo je 58 polumaratonaca i to je zasigurno utrka sa do sada najmanjim brojem trkača u kojoj sam učestvovao; izuzetno teški uvjeti i period godine su zasigurno učinili svoje, ali sam ja htio zadržati kontinuitet trčanja jednom mjesečno. Završio sam na 28. mjestu, u vremenu 1:53:48 te sam ujedno i pobjednik u svojoj kategoriji, kaže Benc.