Poreč uvjerljiv u istarskom derbiju POREČ – UMAG 29:20 (15:12)

46491693_1887271324642004_3905629640193998848_o
25.11.2018. 00:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Poreč uvjerljiv u istarskom derbiju POREČ – UMAG 29:20 (15:12)

Trebao je to biti napeti istarski derbi, ali pomalo oslabljeni gosti nisu uspjeli ni parirati kako treba raspoloženim Porečanima. Sve je bilo rješeno nakon uvodnih 40 minuta pa je posljednjih 20 bilo odrađivanje forme.

Gol za gol igralo se prvih 20 minuta nakon čega domaćin odlazi na tri gola prednosti do predaha. Furiozni nastavak Porečana donio je 19:12 u 38. minuti kad je bilo jasno da je samo pitanje koliko će golova razlike biti na kraju.

Kod domaćina sjajni vratari – Denis Karić obranio je deset lopti (38%), a Marinko Ševo još tri (42%). U polju fantastičan je bio Tim Thoss sa sedam golova uz samo dva promašaja, a Marin Sakić je za pet golova potrošio isto toliko lopti. Kod gostiju Josip Maršan zabio osam, ali promašio još više.

POREČ – SD Finida – PREMIJER HMRL – 9. KOLO

POREČ – UMAG 29:20 (15:12)

POREČ: Popović, Muranović, Sakić 5, Mataija 5, Medved, Thoss 7, Perić 3 (1), Ševo, Petrov 1, Žagar, Filipović 4, Mišić 1, Rađaković 3 (1), Ventin, Karić

UMAG: Vončina, Buvinić G. 1, Krupić, Lekić, Maros, Horozović 4 (3), Bošnjak 3, Ružić, Maršan 8 (1), Severec 2, Milinković, Matijević, Gorbunovs 2, Koler, Sinčić

Isključenja: Poreč 8 minuta (Filipović 4, Perić 2, Petrov 2) Umag 6 minuta (Bošnjak 2, Severec 2, Gorbunovs 2)