Sv. Bernardo -s

Porečanke prvakinje u odbojci

18.05.2008. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečanke prvakinje u odbojci

Blistave rezultate ostvarili su učenici Osnovne škole Poreč, predvođeni voditeljem profesorom Mišom Milinkovićem, u dva sporta odbojci i krosu na završnom natjecanju školskih sportskih društava osnovnih škole Hrvatske što se četiri dana održavalo diljem Istre sa središtem događanja u Rovinju.
Učenice porečke osnovne škole osvojile su naslov prvakinja Hrvatske u odbojci na prvenstvu odigranom u Bujama. Porečanke su u sve četiri utakmice pobijedile bez izgubljenog seta.
Rezultati, natjecanje po skupinama: Poreč – Čepin 2:0 (25:13, 25:9), Poreč – Siget Zagreb 2:0 (25:12, 25:9); polufinale: Poreč – Zadar 2:0 (25:19, 25:11); finale: Poreč – Velika Gorica 2:0 (25:17, 25:20. Poredak: 1. Poreč, 2. Velika Gorica, 3. Zadar.
Poreč je nastupao u sastavu: Danijela Ključec, Arijana Musić, Vanesa Pahović, Valnea Beaković, Diana Štifanić, Karolina i Laura Miloš, Nika Mostahinić, Stefani Marković, Emina Zahirović, Elena Paulišić i Samanta Fero.
Mato Miloš, učenik OŠ Poreč osvojio je naslov državnog viceprvaka u krosu u konkurenciji 40 atletičara na natjecanju održanom u rovinjskoj park-šumi Zlatni rt. Brži od Miloša je bio jedino Matija Gabrić iz Slatine. Od ostalih Istrana, Pazinjan Ivan Bertić je bio odličan šesti, Porečan Dejan Polić je zauzeo 12., Pazinjan Filip Šaina 14., Pazinjan Filip Sironić 19., Porečan Denis Koprivica 23., Porečan Azem Salija 27., a Pazinjan Marko Lakošeljac 34. mjesto. Momčadski su Porečani osvojili treće mjesto, iza prvaka Hrvatske, škole iz Slatine, te viceprvaka iz Krapinskih Toplica. OŠ Vladimir Nazor iz Pazina je zauzela peto mjesto.