Ponovo poraz košarkaša "Poreča" u zadnjih 12 sekundi

25.03.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Ponovo poraz košarkaša "Poreča" u zadnjih 12 sekundi

Malobrojni ljubitelji košarke 24.ožujka 2007. godine u dvorani "Veli Jože" vidjeli su dijametralno drugačiju igru nego prije sedam dana, naime košarkaši "Poreča" su protiv objektivno slabijeg protivnika igrali beskrvno, kao ispuhani balon, dok su tjedan dana prije imponirali ritmom i borbenošću protiv prvaka iz Crikvenice.

Prva četvrtina je odigrana neriješeno, iako je prva osobna dosudjena porečanima tek u 6 minuti igre, a igrači "Stoje" su ih već imali 4. U drugoj četvrtini iskusna ekipa "Poreča" malo diže ritam i poslije 7 minuta vodi sa 10 koševa razlike, 41: 31. Na poluvrijeme se odlazi kod rezultata 44 : 40.

Treća četvrtina donosi preokret, iako "Poreč" igra s istom postavom, to je drugi tim i gube taj dio 10 : 21.

U posljednjoj četvrtini porečani stišću i u zadnju minutu ulaze sa 2 koša prednosti. No, ponavlja se priča kao i s "Crikvenicom", 12 sekundi kod rezultata 78 : 78, košarkaši "Stoje" promašuju 2 slobodna bacanja, suci ponovno sude prekrašaj, ovaj put daju oba koša i rezultat je 78 : 80. Trener Toni Cerin, troši 2 Time Out-a kako bi smirio igrače i dao im upute za odlučujući napad. Sekundu prije kraja porečani su ispod koša, prekršaj i slobodna bacanja. Mogućnost za produžetke pada u vodu, oba promašaja.