Pobjedom nad Zametom rukometaši Poreča osigurali Ligu za prvaka

IMG_0094-1170x650
06.03.2021. 22:39; ; Početna / Sport i rekreacija / Pobjedom nad Zametom rukometaši Poreča osigurali Ligu za prvaka

Rukometaši Poreča odigrali su svoju najvažniju utakmicu u sezoni jer im je upravo slavlje protiv Zameta moglo donijeti Ligu za prvaka , kolo prije kraja regularnog dijela sezone. Igrači Ilije Lovrinovića krenuli su dobro, ali je pred kraj prvog dijela Zamet naplatio promašene zicere. Slavlje je donijelo mnogo bolji drugi dio susreta u kojem su naši dečki napravili osjetnu i odlučujuću prednost. Nakon zanimljivih 60 minuta Poreč je slavio 25:18 i time osigurao svoje mjesto u play-offu hrvatskog prvenstva u koje se uz četiri najbolje momčadi priključuju PPD Zagreb i Nexe.

Porečki sastav dobro je otvorio susret i poveo 2:0, u četvrtoj minuti Antonio Pribanić povećava prednost na +3 (4:1) te je uz par obrana Ivana Vekića Poreč držao prednost. Prva crna rupa dogodila se nakon šeste minute kad su obje momčadi imale problem s postizanjem pogodaka, a do gola prvi dolaze gosti preko Tina Tomljanovića u desetoj minuti koji dovodi Zamet na minimalan zaostatak (4:5).

Do prvog poravnanja stiže se samo tri minute kasnije, no Poreč ne posustaje i ponovno preko Armana Ikanovića i Luke Moslavca bježi na tri gola prednosti (9:7). No, iako je domaći sastav bio u prednosti, mogao je imati i veću prednost, ali promašeni ziceri i tehničke greške nisu to dopuštale. A upravo je i Vekić s obranama (osam u poluvremenu) omogućio da Zamet ne ulovi priključak.Sve se promijenilo u posljednjih pet minuta prvog dijela susreta u kojima Poreč postiže tek jedan gol, a Zamećani njih četiri stoga se na odmor otišlo pri 12:12.

Poreč je u drugo poluvrijeme ušao motiviranije, uz dvije obrane Vekića i golove Luke Moslavca, Pribanića i Filipa Glavaša ponovno pobjegao Zametu na +4 (16:12). Bilo je tu uspona i padova kroz to drugo poluvrijeme, Zamet se pokušavao približiti, ali najbliže je stigao na minus dva kod 15:17 u 43. minuti. Sve poslije bila je igra na strani Poreča koji je preko Ikanovića u zadnjih deset minuta ušao s +6. I to je bilo to. Po isteku 60 minuta Poreč je pobijedio 25:18 za ulazak u Ligu za prvaka.

Poreč su do slavlja vodili Filip Glavaš sa 6/6, Antonio Pribanić zabio je također šest, a na vratima je Ivan Vekić upisao 17 obrana uz 52% obrana.

Ilija Lovrinović: Vrlo sam sretan. Odigrali smo jako dobro ovaj dio sezone i ovaj plasman u Ligu za prvaka je nagrada za sve. Obrana je bila dobra cijelu utakmicu, golman također odličan. Ulazili smo u šanse i imali smo promašenih šuteva, ali mislim da su nas u prvom poluvremenu tehničke greške koštale odvajanja. U sljedećem kolu idemo Varaždinu koji je odlična momčad i sigurno će pokušati nakon poraza od Dubrave vratiti se pobjedama.

Ivan Vekić: Prvo poluvrijeme je bilo puno tehničkih grešaka i nestrpljivosti u napadu,ali smo kvalitetnom obranom to popratili. Otišli smo s neriješenim rezultatom na predah i u svlačionici smo se dogovorili da moramo podići kvalitetu u obrani i u napadu smanjiti tehničke greške iz kojih smo najviše golova i primili, iz kontra i polukontra. Čestitam svojim suigračima na odličnoj borbenosti na plasmanu u Ligu za prvaka i na sjajnoj obrani uz koju je meni bilo lagano braniti. Zaslužili smo da budemo dio Lige za prvaka i da se okusimo protiv najjačih u Hrvatskoj.