Pobjednički kontinuitet Porečanki se nastavio, pale su i Kaštelanke

2014-11-09_09h50_48
09.11.2014. 09:55; ; Početna / Sport i rekreacija / Pobjednički kontinuitet Porečanki se nastavio, pale su i Kaštelanke

Pobjednički niz odbojkašica Poreča nastavio se i u petom kolu 1. A Hrvatske odbojkaške lige za žene. Porečanke su na parketu dvorane Veli Jože ugostile odbojkašice iz Kaštela. Nakon 90 minuta igre cure trenera Miodraga Mikija Stojakovića počastile su gošće iz Kaštela samo s jednim setom (21:25), pobijedivši ih s 3:1 (25:15, 21;25, 25:16, 26:19).

Počele su Porečanke žestoko. Nakon petnaest minuta igre Porečanke su vrlo sigurno dobile prvi set. Činilo se da utakmica neće trajati duže od 60 minuta no na terenu se događala druga predstava.

U drugom setu, koji je trajao 27 minuta, dopustile su Porečanke gošćama da im pobjegnu i povedu s 11:5, 17:10 i , 21:16 pa s previše pogrešaka pri servisu i u obrani nisu imale dovoljno koncentracije da bi protivnice sustigle u poenima i dobile set.

Kvalitetu igre Porečanke nisu puno podigle ni u trećem a ni četvrtom setu. Zahvaljujući nešto mirnijem prijemu servisa protivnica i agresivnijem napadu na mreži (Žužić i Burilo) Porečanke su dobile četvrti set, zaustavivši bespotrebno trošenje snage.

Nakon što su pred odbojkašicama Poreča u dosadašnjem dijelu prvenstva pale odbojkašice Mladosti iz Zagreba (3:2) i OK Marina Kaštela iz Kaštela (0:3), izravne konkurentice Porečankama za prvo mjesto u skupini 1. Porečanke su s pet pobjeda, osvojenih 15 a izgubljena samo tri seta, te s 14 bodova trenutačno prve u svojoj grupi.

Teže protivnice odbojkašice Poreča, protiv kojih će morati odigrati puno bolje utakmicu nego što su to učinile protiv Kaštelanki, ugostit će na parketu u Velom Joži predstojeće srijede 12. studenog u 19 sati, kada će početi prva utakmica CEV Challenger Cupa protiv odbojkašica ‘Jedinstva’ iz Stare Pazove , trenutačno četvrto plasirane ekipe u prvenstvu Srbije.

OK Poreč – OK Kaštela DC 3:1 ( 25:15, 21:25, 25:16, 25:19)

1.A Hrvatska odbojkaška liga. 5.kolo. Dvorana Veli Jože. Gledatelja 200. Suci: D. Stipanićev, D. Tota ( oba Rijeka).

OK POREČ: Čosić, Levak, Zahirović, Rupćić, Brletić, Burilo, Jakšetić, Sain, Žužić, Rogina, Račić.

OK KAŠTELA DC: Alinović, Stanović, Prkačin, Bazina, Bakota, Maretić, Brkan, Roso, Matas.