Pobjeda rukometaša Poreča protiv Varaždina 1930 – RK Poreč – GRK Varaždin 1930 28:25 (13:13)

Vije14417-20507
14.04.2024. 21:44; ; Početna / Sport i rekreacija / Pobjeda rukometaša Poreča protiv Varaždina 1930 – RK Poreč – GRK Varaždin 1930 28:25 (13:13)

Rukometaši Poreča vratili su se na pobjedničke staze u šestom kolu Lige za prvaka. Na domaćem terenu svladali su Varaždin 1930 28:25 (13:13) i tako zasjeli na četvrto mjesto tablice.

S obzirom na to da je utakmica bila humanitarnog karaktera, povod za slavlje u dvorani Veli Jože nije bila samo pobjeda Poreča već i sav prihod prikupljen za pomoć malenom Rafaelu Hadžiću.

Za Poreč nema predaha jer već za tri dana, točnije u srijedu17. travnja, u 19 sati ponovno igraju protiv Bjelin Spačve iz Vinkovaca kojoj će se pokušati osvetiti za dva poraza.

Gostujuća momčad u uvodnim minutama bila je u minimalnom vodstvu ponajviše zbog dvije obrane Marina Šutala. Kada je u petoj minuti iz sedmerca Marko Bajan izjednačio na 3:3 izgledalo je kako će Poreč napokon preokrenuti, ali to se nije dogodilo. Čvrstu obranu Varaždinaca Porečani nisu mogli probiti, a iz polukontri gosti bježe na 6:3. Probudio se tada David Vladić na vratima i uz njegovih par obrana i gol Nikole Ivankovića Poreč se vratio u egal (6:6).

No, nove greške u napadu, što promašaja, što izgubljenih lopti ponovno su dali Varaždinu mogućnost da povede +3, a ponovno Bajan smanjuje zaostatak na 10:11 kako se ušlo u posljednjih deset minuta prvog dijela. I to su bile dobre minute Porečana – od minus jedan do vodstva 13:12 nakon sjajnog gola Luciana Krajcara, no na predah se ipak otišlo pri poravnatom rezultatu.

Domaći rukometaši dobro su otvorili nastavak utakmice. Serijom 4-0, u kojoj su golove postizali Bajan, Petar Krupić, Nikola Ivanković i Luka Malinarich, preuzeli su kontrolu nad utakmicom i postavili 19:15. Najveća prednost koju je Poreč imao bila je +5 (21:16), zatim je uslijedilo pet minuta lošeg izdanja i na jednoj i na drugoj strani tijekom kojeg su mreže mirovale, a u posljednjih pet minuta Varaždin je preko svog najboljeg igrača Dominika Novaka smanjio na 23:25. Iako je gostujuća momčad davala sve od sebe kako bi ugrozila porečku pobjedu kada je Matija Rađaković zabio za 28:24 minutu prije kraja to je bilo to. Varaždinci su tek smanjili na 25:28 s posljednjim sučevim zviždukom.

Najefikasniji kod Poreča bio je Marko Bajan s devet postignutih golova od kojih sedam iz penala, šest je zabio Petar Krupić, dok je četiri postigao Nikola Ivanković. Na vratima je David Vladić sakupio pet obrana. Varaždin je predvodio Dominik Novak s 12 golova, a četiri je postigao Martin Marčec. Vratar Marin Šutalo obranio je osam lopti, a Bruno Varšić četiri.

“U ovoj utakmici na kraju najbolja stvar da smo uzeli dva boda. Loš ulazak u utakmicu nam je zadavao puno problema u prvom poluvremenu. U drugom je start bio bolji pa smo napravili razliku koju smo čuvali do kraja”, rekao je trener Ilija Lovrinović nakon susreta.

“Vrlo teška utakmica iza nas, nervozno smo otvorili utakmicu, prvo poluvrijeme smo se tražili i u obrani i u napadu. Dobro otvaranje drugog poluvremena rezultiralo je da smo stvorili prednost od 2 do 3 gola razlike koje smo znali sačuvati do kraja utakmice. Vrlo važna pobjeda koja nam omogućuje da u srijedu direktno odlučujemo sa Spačvom za četvrto mjesto i Europu”, nadodao je Marko Bajan.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 6. kolo:

RK Poreč – GRK Varaždin 1930 28:25 (13:13)

Poreč: Vladić 5 obrana (5+0), Ćopić; Muranović, Mataija 2, Krajcar 3, Rušnjak, Car, Boka, Krupić 6, Malinarich 2, Rađaković 1, Ivanković 4, Bajan 9, Andrić, Čorić, Ljubić 1
Sedmerci: 8/9, Isključenja: 6 minuta (Krajcar 4, Malinarich 2)
Varaždin 1930: Šutalo 8 obrana (7+1); Varšić 4 obrane (4+0); Trojko 1, Budinski, Novak 12, Kociper 1, Marčec 4, Vrbanec 2, Bajer, Borovec 1, Šestak 3, Vojnović, Puček, Tači, Petrović 1
Sedmerci: 4/4, Isključenja: 6 minuta (Novak 2, Kociper 2, Petrović 2)

autor: Rukometni klub Poreč