Odbojka: Porečanke prejake za zagrebačke Mladostašice

27102013-01
27.10.2013. 22:01; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: Porečanke prejake za zagrebačke Mladostašice

Koju minutu manje od dva sata trajala je utakmica Poreča i Mladosti koju su Porečanke dobile s 3:1 (25:21, 27:25, 18:25, 25:20). Derbi susret četvrtog kola prve skupine 1A Hrvatske odbojkaške lige za seniorke između odbojkašica Poreča i Mladosti iz Zagreba potvrdio je superiornost Porečanki na odbojkaškim terenima na kojima se igraju utakmice 1. skupine prvoligaškog natjecanja za odbojkašice, a što je ‘potvrđeno’, nakon četiri odigrana kola, prvim mjestom cura iz Poreča na tablici prve skupine bez izgubljenog susreta, dvanaest dobivenih i četiri izgubljena seta te jedanaest osvojenih bodova.

Susret Porečanki s Mladostašicama odigran u ‘Velom Joži’, pred dobro popunjenim tribinama, bilo je svojevrsno zagrijavanje odbojkašica Poreča pred uzvratni susret četvrtine finala CEVA kojeg igraju u srijedu protiv izraelske ekipe Hapoel iz Tel Aviva u dvorani na Žatiki.

Utakmicu Poreča i Mladosti su dobile Porečanke, no dojam je da su se mogle i brže ‘obračunati’ s Zagrepčankama i sačuvati koji gram energije više za utakmicu protiv Hapoela.

Mladostašice su počele oštro u prvom setu, povele su s 4:1 i na trenutak, iako je utakmica tek počela, učinilo se da Porečanke neće imati ‘force’ za sraz s Zagrepčankama. Po izjednačenju, 4:4, prvi set se ‘kretao’ u željenom pravcu koji je završen u korist Porečanki, nakon pola sata igre, 25:21.

Drugi set je bila ‘kopija’ prvoga budući su Zagrepčanke povele s 3:1 pa i 7:3, zadržavajući vodstvo sve do samog kraja, 24:22, nakon kojeg Porečanke ubacuju s više koncentracije, u višu brzinu i dobivaju set sa 27:25.

U trećem setu, Porečke odbojkašice su ‘pale’. Zagrepčanke su povele s 9:0 da bi sredinom seta Porečanke došle samo na korak dva do izjednačenja, što im nije uspjelo pa su za 25 minuta igre set izgubile set s 25:18.

U četvrtom setu cure Mikija Stojakovića, predvođene Laurom Miloš i izdašnom podrškom ‘ostatka’ postave na terenu od samog početka, izjednačenja Mladostašica 3:3, preuzele su ‘kontrolu’ seta u kojem su ga za pola sat igre dobile s rezultatom 25:20, završivši utakmicu s rezultatom 3:1.

OK Poreč – OK Mladost 3:1 (25:21,27:25, 18:25, 25:20)

Dvorana ‘Veli Jože’. Gledatelja 300. Suci: B Brlas, A. Stipanićev (oba iz Rijeke)

Poreč: Čosiuć, Zahirović, Čizmić, Brletić, Miloš, Burilo, Jakšetić, Sučić, Sain, Novosel.

Mladost: Čačić, Žmire, Nakamura, Kirša, Minami, Račić, Mlinar, Božićeviž, Deak, Vugec, Jularić, Jurišić.