Plivanje: Porečani na Državnom juniorskom prvenstvu i Regionalnom prvenstvu početnika

26.07.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Plivanje: Porečani na Državnom juniorskom prvenstvu i Regionalnom prvenstvu početnika

Na PH u Zagrebu plivali su Filip Zelić, Paolo Brečevac, Alan Zambeli Ljepović, Filip Đidara, Julija Kordić i Paula Tripar.

Filip Zelić je odlično odradio sve svoje nastupe i u disciplinama 50, 100 i 200 m leđno izborio A finala. U disaciplini 100 m leđno zauzeo je 5. mjesto, dok je u preostale dvije na kraju zauzeo 6. mjesto. Bez obzira na bolji plasman u disciplini 100 m leđno, zadovoljniji smo nastupima u disciplini 200 m leđno ( popravio osobni rekord za gotovo 6 sekundi i realno je bio vrlo blizu medalji) te u disciplini 50 m leđno u kojoj je otplivao svoj najvrijedniji rezultat (698 bodova) i gdje je za trećeplasiranim zaostao dvadesetak stotinki. U disciplini 200 m mješovito popravio je osobni rekord za preko dvije sekunde, a jedini nešto lošiji nastup imao je u disciplini 100 m leptir, u kojoj je morao startati petnaestak minuta nakon iscrpljujuće utrke na 200 m leđno.

Paolo Brečevac je prvenstvo počeo lošim nastupom u disciplini 50 m slobodno, u kojoj je već na startu napravio dvije velike pogreške koje je u tako kratkoj utrci nemoguće kasnije nadoknaditi. Drugi nastup u disciplini 50 m leđno bio mu je puno bolji, ali je na žalost za šest stotinki ostao bez A finala i konačno završio kao deveti. U istoj disciplini (50 m leđno) nastupio je i Alan Zambeli Ljepović, koji je svoj nastup završio kao petnaesti otplivavši rezultat stotinku slabiji od prijavljenog. Dečki su uz pomoć kadeta Filipa Đidare otplivali vrlo solidno i dvije štafete (4 x 100 m slobodno i 4 x 100 m mješovito).
Djevojke se na ovom prvenstvu baš nisu iskazale i otplivale su rezultate nešto ispod razine koja se očekivala.

Na natjecanju u Rovinju nastupili su: Noel Žužić, Stefano Banich, Filip Popović, Teo Tolo, Kristijan Popović, Antonio Akilić, Mario Pauletić, Eva Pauletić i Paola Paljić.
Noel Žužić osvojio je ukupno četiri medalje ( jedno drugo i tri treća mjesta) u konkurenciji početnika A.
Filip Popović je u konkurenciji početnika B zauzeo jedno drugo i dva treća mjesta.
Paola Paljić je u konkurenciji početnica B zauzela dva prva i jedno treće mjesto.