Plivačice i plivači KDPSR Poreč osvojili 5 medalja na državnom prvenstvu u Splitu

30.05.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Plivačice i plivači KDPSR Poreč osvojili 5 medalja na državnom prvenstvu u Splitu

Jučer je u Splitu održano Državno prvenstvo u daljinskom plivanju na 5000 m u bazenu. Porečki KDPSR predstavljalo je 13 plivačica i plivača: Mia Burić, Paula Klunić, Julija Kordić, Antonela Matijašić, Danijel Čitar, Želimir Žužić, Daniel Bulić, Igor Labinjan, Željko Sušek, Žarko Salopek, Goran Višković, Valter Pilato i Antonio Marion.
Uprkos već poslovičnim uvjetima treninga, Julija Kordić osvojila je 3. mjesto u kategoriji ml. juniorki, Paula Klunić bila je 3. u kategoriji juniorki, a porečki veteranski trojac pokorio je konkurenciju. Žarko Salopek osvojio je prvo, Valter Pilato drugo i Goran Višković treće mjesto u kategoriji veterana.
Ako dodamo i činjenicu da se je u Split krenulo u nedjelju u 5 ujutro, te da se je počelo plivati odmah po dolasku, uspjeh je tim veći. Osmorica natjecatelja zbog školskih obaveza na žalost nisu mogli na put.
Službene rezultate objavit ćemo čim ih dobijemo od Hrvatskog saveza za daljinsko plivanje.