Plivači KDPSR Poreč osvojili šest medalja na maratonu u Raslini

874DSC_1536.JPG
22.07.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Plivači KDPSR Poreč osvojili šest medalja na maratonu u Raslini

Na već tradicionalnom maratonu u Raslini plivalo je 110 plivačica i plivača, a maraton je dovršilo njih 105.
Među njima bili su i plivačice i plivači KDPSR Poreč, njih 14.
Nastupili su: Natali Žgomba, Blanka Kvaranta, Belinda Musemić, Daniel Čitar, Žarko Salopek, Simon Boothman Milanković, Antonio Žgomba, Goran Višković, Noel Žužić, Marijan Matuzović, Andrej Jakovljev, Longino Sošić, Željko Sušek i Daniel Popović.
Kako je već uobičajeno ove godine, dominacija plivača iz Splita nastavlja se i u Raslini.
Ukupni pobjenik u muškoj konkurenciji bio je Marin Milan (1:02:59) gotovo 5 minuta ispred kolege Dina Špadine. U ženskoj konkurenciji pobijedila je i ovaj puta Karla Šitić (1:03:02) ispred Nike Perčić iz KDP Primorje Rijeka.
Od naših najbolje su se plasirali Daniel Čitar (1:10:35), a niti 3 minute iza njega Žarko Salopek. Sve pohvale mladim snagama Simonu, Antoniu i Noelu, koji iz utrke u utrku sve brže plivaju.
U ženskoj konkurenciji naša najbrža bila je Natali Žgomba (1:20:59) sa 7 minuta prednosti ispred Blanke Kvaranta.
U starostnim kategorijama medalje su osvojili: Natali Žgomba i Musemić Belinda (brončane), Daniel Čitar i Žarko Salopek (srebrni), Simon B. Milanković i Longino Sošić (brončani)
Svakako je potrebno naglasiti da je veliki dio ekipe KDPSR istog vikenda bio na Državnom prvenstvu u Zagrebu, gdje su osvajali i medalje, o čemu ćemo posebno pisati.
Detaljne rezultate pogledajte u prilozima.
Česttike svima i sretno u Omišu na Državnom prvenstvu 10.000 metara koje se održava 3. kolovoza !