PIKADO: U subotu je okončano SP i EP u Poreču na kojemu je nastupilo 2.500 natjecatelja

PIKADO_Hrvatska_muska_reprezentacija_na_EP
POREČ, 13.6.2015. - Hrvatski pikadisti osvojili su čak 11 medalja na Svjetskom i Europskom prvenstvu koje se od 6. do 13. lipnja održalo u Sportskoj dvorani Žatika u Poreču. Posebno vrijedan je naslov europskog prvaka naše muške reprezentacije koja je nastupila u sastavu (na slici na pobjedničkom postolju slijeva) Vladimir Lešić, Zdravko Antunović, Matija Gazibara, Ivica Vuletić, Alan Ljubić i Predrag Penić (izbornik). Na slici nedostaje kapetan reprezentacije Boris Krčmar.
14.06.2015. 09:30; ; Početna / Sport i rekreacija / PIKADO: U subotu je okončano SP i EP u Poreču na kojemu je nastupilo 2.500 natjecatelja

Posljednjeg dana Svjetskog i Europskog prvenstva u pikadu koje je od 6. do 13. lipnja održano u Sportskoj dvorani Žatika u Poreču hrvatski pikadisti su osvojili još jednu medalju. Fantastični Luka Jovanović je postao juniorski viceprvak Europe nakon što je u finalu izgubio od Rusa Maksima Aldošina.

Tako se konačna brojka osvojenih medalja zaustavila na brojci 11, od čega je pet zlatnih, te po tri srebrne i brončane. To je Hrvatsku, zajedno s Njemačkom, Rusijom i Češkom, svrstalo među najuspješnije nacije na natjecanju u kojemu je u osam dana sudjelovalo oko 2.500 igrača.

Najuspješniji pojedinac turnira bio je kapetan naše reprezentacije, 35-godišnji Zagrepčanin Boris Krčmar koji je osvojio naslove svjetskog prvaka u pojedinačnoj konkurenciji i u parovima (s Ivicom Cavrićem), te europskog prvaka s reprezentacijom. Krčmar je time samo potvrdio status najboljeg svjetskog igrača elektroničkog pikada.

Odmah do njega su još dvojica naših reprezentativaca. Zdravko Antunović iz Županje je uz titulu viceprvaka svijeta u pojedinačnoj konkurenciji i europskog prvaka s reprezentacijom, osvojio još zlato na EP u disciplini Triple Mix (s Alanom Ljubićem i Đurđicom Delić). Fantastičan je bio i Alan Ljubić, debitant u reprezentaciji koji se u Zagreb vraća sa čak tri euro zlata, s reprezentacijom, u parovima (s Matijom Gazibarom) te u Triple Mixu.

Najljepša priča cjelokupnog turnira svakako su juniori. Ove godine su se po prvi put igrala službena natjecanja za juniorske reprezentacije, a naša je selekcija osvojila srebro na SP i broncu na EP. Pri tome treba posebno istaknuti Luku Jovanovića iz Lovrana koji je uz veliki doprinos uspjesima reprezentacije u pojedinačnoj konkurenciji, osvojio titulu viceprvaka Europe te broncu na SP. Uz njega juniorsku reprezentaciju još su činili Josip Ljubas, Dominik Grbac, Josipa Spahija, Leonora Vilanci, Filip Ljubenko i Stjepan Kranjčina.

Jučer je objavljena i odluka Izvršnog odbora Europske pikado unije kako će se EP sljedeće godine opet održati u Poreču, i to od 28. svibnja do 3. lipnja 2016. godine.