Petra Kliba-Schmidt 4. u Njemačkoj

15.09.2008. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Petra Kliba-Schmidt 4. u Njemačkoj

Na Otv. Prvenstvu Njemačke u dvobojskom jedrenju održanom ovaj vikend u njemačkom Essenu Bojana Benazić, Jelena Prekalj i skiperica Petra Kliba-Schmidt (sve JK Horizont-Poreč) osvojile su 4. mjesto u konkurenijci 12 posada iz 5 zemalja. U polufinalnim dvobojima odjedrenim po predivnim uvjetima, pred očima stotina gledatelja, istarski ženski match race team nije uspio obraniti treće mjesto.
U polufinalnom dvoboju protiv nove prvakinje države Suaznne Willim, Kliba je dominarala startom, ali je napravila dve značajne taktičke greške u polju. U prvom je dvoboju držala protivnicu nakon okreta prve krme, ali je krivo procjenila bovu od orce. Tu je Willim glasno zahvalila i okrenula prema bovi i uspjela proći kao unutarnja na bovi.
U drugom dvoboju jedreći prema startu, Kliba je uranila 2 sekunde, morala se vratiti do starta i već tu izgubila regatu, iako je protivnica iz predstartne faze imala penal.
U malom finalu za treće mjesto curama je ponestalo snage u rukama  i koncentracije, te su izgubile oba dvoboja protiv nijemice Svenje Puls.
Sve u svemu jako dobar rezultat novopečene posade, koja je pokazala da se može nositi sa ponajboljim svjetskim jedriličarkama. Posebna hvala ide sponzoru ove regate, tvrtki IMG d.o.o. , koja je curama omogućila odlazak na ovo prvenstvo.