Održana crosscountry (XC) MTB utrka u Stanciji Becich kod Mugebe u organizaciji BK Poreč

Slika0468
15.12.2013. 19:24; ; Početna / Sport i rekreacija / Održana crosscountry (XC) MTB utrka u Stanciji Becich kod Mugebe u organizaciji BK Poreč

Utrka se održala u nedelju 15.12. 2013. sa startom u 12 i 30.  Sudjelovalo je 78 natjecatelja većinom iz Istre, ali i šire, sa otoka Krka, Grobnika, Trsta, Vipave i Ljubljane. Utrka je održana na stazi dugoj 23 km odnosno 5 krugova po 4.6 km.
Natjecalo se ukupno u 7 kategorija: U15, U19, U30, U40, U50, 50 + i ženska kategorija kao i u sveukupnom poretku.
Sveukupni pobjednik utrke je Sandi Bažon iz BK Keindl Sport ujedno i pobjednik u kategoriji U19, drugo mjesto je osvojio Lucjan Premrniz kluba Izvir Vipava, ujedno pobjednik u kategoriji U50, dok je treće mjesto osvojio Janez Dejak iz EnergijeTeam, također pobjednik u svojoj kategoriji, U40.

BK Poreč je imao dvoje natjecatelja, Benjamina Brajkovića, koji je u sveukupnom poretku završio na 17. mjestu i drugom u U29 kategoriji.
Drugi član kluba koji se natjecao je Igor Labinjan i završio je na 35. mjestu u ukupnom poretku te 11. u kategoriji U40, javljaju iz BK Poreč.