Petra i Gresa
16.11.2020. 19:01; ; Početna / Slider / Odličan nastup porečkih ritmičarki Grese Ramadani i Petre Belević na Prvenstvu Hrvatske u ritmičkoj gimnastici

Proteklog vikenda je u Varaždinu održano 29. ekipno, pojedinačno i višebojsko prvenstvo Hrvatske u ritmičkoj gimnastici.
Natjecalo se 60-tak gimnastičarki iz 11 hrvatskih klubova (GK Aura, KREG Galatea, KSRG Gazela, KRG Leda, GK Maksimir, KRG Pirueta, KRŠG Rondo, KRG Sirena, GK Vindija, KRG Zagreb i KRSG Poreč).

Poreč su predstavljale dvije gimnastičarke pod vodstvom trenerice Laure Božić i sutkinje Jane Oplanić.
U kategoriji kadetkinja od 22 vježbačice  Gresa Ramadani osvijila je zlato u vježbi sa loptom, srebro u vježbi sa čunjevima, 4. mjesto u vježbi sa vijačom, 13. mjesto u vježbi sa obručem, te je u višeboju osvojila brončanu medalju.
U kategoriji juniorki od 14 vježbačica  Petra Belević osvojila je srebro u vježbi sa trakom, bronce u vježbama sa vijačom i loptom, te 4. mjesto u vježbi sa čunjevima, te je u višeboju osvojila brončanu medalju.

Porečanke nastavljaju sa treninzima jer već idući vikend ih čeka Županijsko prvenstvo koje je ujedno i kvalifikacijsko za Završnicu kupa Hrvatske u ritmičkoj gimnastici  u B programu  kojoj će biti domaćini 5. prosinca u sportskoj dvorani Žatika.