Odličan nastup limača AK Maximvs Poreč na Prvenstvu Primorsko-Goranske županije

Vije1499-2559
01.06.2015. 12:52; ; Početna / Sport i rekreacija / Odličan nastup limača AK Maximvs Poreč na Prvenstvu Primorsko-Goranske županije

U subotu, 30.05.2015., riječka Kantrida bila je domaćin pojedinačnom prvenstvu Primorsko-Goranske županije u atletici za limače i limačice.
To su djeca rođena 2004. godine i mlađe, tako da je mnogima to bila prilika za osvajanje prvih medalja.
Bilo je zanimljivo gledati sve te mlade atletske nade kako već u toj dobi barataju izvrsnom tehnikom, da li se radilo o skoku u dalj, bacanju vortexa, ili pak trčanju.
Za osvajanje najvrijednijih odličja nije bilo dovoljno oslanjati se samo na urođenu brzinu ili skočnost, već je i tehnika same izvedbe često bila presudna.
Atletičari porečkog Maximvsa nisu imali brojnu ekipu poput konkurentskih klubova, međutim njihov uspjeh mogao bi se uspoređivati i sa onim najboljih klubova.
Mala, ali odabrana ekipa od tri člana vratila se kući sa dvije medalje i to jednim zlatom i jednom broncom.
U utrci na 60 metara za limačice, Andrea Matić doslovno je pomela svu konkurenciju i sa lakoćom osvojila 1. mjesto i svoje prvo zlato, nadamo se ne i zadnje.
Martin Sebastiano Boka sudjelovao je u utrci na 60 metara i osvojio je ukupno 5. mjesto dok je u skoku u dalj bio ukupno 3. i odnio kući srebrnu medalju.
Nora Mendica je u utrci na 60 metara osvojila ukupno 9. mjesto dok je u skoku u dalj među 30 curica ušla u finale i u konačnici postavivši osobni rekord od 3,64 osvojila 8. mjesto.
Atletski klub Maximvs u narednom periodu očekuje nekoliko važnih takmičenja, već slijedeći vikend Rijeka je opet domaćin prvenstva PGŽ za kadete i kadetkinje gdje porečani idu u još jednu berbu medalja, a onda za tri tjedna kadete i kadetkinje čeka državno prvenstvo u Zagrebu na koje će otputovati samo nekolicina najboljih i pokušati pomutiti planove nekima od najboljih atletičara Hrvatske.