Sv. Bernardo -s

Odličan nastup porečkih plivača na županijskim prvenstvima

18.07.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odličan nastup porečkih plivača na županijskim prvenstvima

U Rovinju su, na obnovljenom bazenu DELFIN, održana županijska plivačka prvenstva za sve dobne kategorije. Uz klubove iz Istarske županije, u konkurenciji su nastupili i gosti iz Slovenije PK ´´KOPER´´, što je dodatno pojačalo konkurenciju.

Natjecanje za kategoriju kadeta, mlađih juniora, juniora i seniora održano je u tri dijela. Dva dijela održana su u subotu 14.07. dok je treći dio održan u nedjelju 15.07. ujutro.

Porečke plivačice i plivači osvojili su ukupno 15 zlatnih, 9 srebrnih i 12 brončanih medalja u pojedinačnoj konkurenciji te 3 zlatne, 1 srebrnu, 4 brončane medalje u štafetama.

Najistaknutiji pojedinci bili su juniori Domagoj Vranjković i Petra Tripar, koji su još jednom dokazali da u disciplinama prsnog plivanja (50, 100 i 200 m) nemaju premca u Istarskoj županiji.

Natjecanje početnika A i B održano je u nedjelju 15.07. poslijepodne u jednom dijelu. I ovaj nastup porečki su plivači odlično odradili te je osvojeno 2 zlatne, 4 srebrne i 6 brončanih medalja u pojedinačnoj te 1 srebrna medalja u štafetnimdisciplinama.

Najistaknutiji pojedinac bio je Noa Zelić koji je uvjerljivo pobijedip u disciplinama 400 m slobodno i 200 m mješovito uz odlične otplivane rezultate. Kod djevojčica najistaknutija je bila Nina Bauk.

Porečke plivačice i plivači i ovim su nastupima pokazali da, bez obzira što rade u najtežim uvjetima u Županiji, ipak imaju jednu od najboljih ekipa.