121352193_10220770052315667_3596811722399868598_n
11.10.2020. 09:33; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojkašice Poreča odigrale su svoju prvu domaću utakmicu protiv ekipe OK Dubrovnik i zabilježile poraz 3:0, drugi u ovogodišnjem prvenstvu Superlige

Nakon samoizolacije od 14 dana u kojoj je bila kompletna prva ekipa nakon utakmice sa HAOK Mladost (zbog bolesti Zagrepčanki) i nakon tjedan dana treninga, u Velom Joži odigrana je utakmica trećeg kola Superlige.
Nažalost odlukom Izvršnog odbora kluba utakmica se odigrala bez prisustva gledatelja, iako je Krizni stožer Istarske županije dopustio da prvenstvenim utakmicama može biti prisutno do 100 gledatelja. Tom odlukom su najviše bile pogođene mlade domaće igračice koje su u prvom nastupu na domaćem parketu nakon sedam mjeseci ostale bez pomoći publike.

U  utakmici koja je trajala 62 minute mlade Porečanke pružile su jači otpor samo u prvom setu, koji se odigrao u naizmjeničnom osvajanju poena do rezultata 23:23 pri kojem gošće osvajaju dva poena i osvajaju prvi set. Slijedeća dva seta domaće djevojke držale su priključak do 10-og poena, kada se gošće odvajaju i bez problema završavaju za konačnu pobjedu i slavlje.

OK Poreč : OK Dubrovnik 0:3 (23:25; 20:25; 16:25)

Pred trenerom Salapurom veliki je zadatak da od ekipe koja je sastavljena uglavnom od juniorki i kadetkinja sa samo dvije igračice koje po godištu spadaju u seniorski uzrast pokuša osvojiti pokoji bod u ovogodišnjem prvenstvu.

Ekipa Poreča nastupila je u sastavu : Brajković Deni, Brčić Nensi, Banko Lea, Scoria Rebecca, Vekić Mateja, Momić Erika, Poropat Ema, Pauletić Larisa, Gržetić Vita, Plazinić Helena, Curać Doris, Katalina Ana, Burilo Leana.

Rezultati ostalih utakmica 3. kola :  OK Dinamo – ŽOK Osijek 3:1, (Fatorić Dea /OK Dinamo najbolji igrač utakmice uz standardno dobru Nikačević Ivu i Makovac Emili), OK Split – OK Olimpik 3:0, ŽOK Ena Vukovar – OK Marina Kaštela 3:2, HAOK Mladost – OK Kaštela 3:0, OK Brda – Haok Rijeka CO igra se u nedjelju 11.10.