Odbojkašice Poreča izgubile utakmicu u Splitu: OK SPLIT – OK POREČ 3:1 (25:18; 25:13; 24:26; 25:23)

OK POreč 2o Split
15.12.2020. 09:22; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojkašice Poreča izgubile utakmicu u Splitu: OK SPLIT – OK POREČ 3:1 (25:18; 25:13; 24:26; 25:23)

Odbojkašice Poreča proteklog su vikenda u sklopu 10. kola Superlige na gostovanju u Splitu doživjele poraz 1:3 (18:25; 13:25; 26:24; 23:25) od ekipe OK Split. Još jednom se pokazalo da ovogodišnja ekipa nije na nivou koje je potrebno za takmičenje u najvišem rangu Hrvatske odbojke. Mladost, nedostatak iskustva i vjera u svoje snage koja se najviše izgubila nizom poraza u ovogodišnjem prvenstvu, najveći su problem mladih odbojkašica Poreča.

Splićanke su prva dva seta odigrale sigurno, dobar prijem, siguran napad što je i dovelo do sigurnog vodstva od 2:0 u setovima. Treći i četvrti set su bili posve druga priča, uljuljane u relativno lagano dobivena prva dva seta domaće igračice popuštaju, što je pružilo Porečankama šansu za nešto više. Treći set protekao je u igri poen za poen, Porečanke su  poboljšale prijem servisa, napad i blok, te uz nešto lošiju igru domaćih igračica dovelo Poreč do dobitka trećeg seta.

Ostaje žal za četvrtim setom, odigrao se u serijama poena, prvo su Porečanke nakon početne „izmjene“ poena povele 9:6, na što Splićanke zovu time-out, nakon kojeg preokreću rezultat u vodstvo 15:11, pri kojem trener Poreča zove prvi time-out, koji nije zaustavio seriju Splićanki. Drugi time-out trener Salapura zove pri vodstvu Splita 18:13, nakon kojeg Larisa Pauletić odličnim napadom iz druge linije osvaja 14-ti poen, trener Poreča uvodi na servis mladu Doru Rajko koja serijom od pet servisa, od kojih dva as servisa, te odlična igra na mreži  Lee Banko, Vekić Mateje i Ane Katalina dovodi Poreč u vodstvo od 19:18. Slijedila je igra poen za poen do vodstva Poreča 23:22 pri čemu slijedi niz od tri poena Splićanki, prvo loša obrana smeča, tehnička greška i loše dizanje gostujućih igračica dovode Splićanke do pobjedničkih 25:23 u četvrtom setu i konačne pobjede.

Poreč je nastupio u sastavu : Kalčić Nika, Banko Lea, Rajko Dora, Scoria Rebecca, Burilo Leana, Vekić Mateja, Pauletić Larisa, Hrvatin Antonija, Plazinić Helena, Curać Doris, Katalina Ana, Hajmut Patricija

Slijedi zadnje kolo prvog dijela prvenstva, a u Poreč dolazi ekipa ŽOK ENNA Vukova. Pretposljednje mjesto sa samo dva osvojena boda ne daje puno nade za nešto više ni u drugom dijelu prvenstva. Pitanje je što će učiniti Uprava kluba kako bi pomogla treneru Salapuri i njegovim igračicama u borbi za opstanak u Superligi. Ekipi nedostaje jedna do dvije iskusne igračice koje bi povele ekipu u prijelomnim trenucima što je zorno pokazala i ova utakmica u Splitu.