Odbojkašice Poreča posustale na korak do 1-B Hrvatske lige

17.05.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojkašice Poreča posustale na korak do 1-B Hrvatske lige

U rulet, petom setu odlučujućeg susreta između odbojkašica OK ´Poreč´ i odbojkašica ŽOK ´Split´ 1700 II, Splićanke su bile bolje, spretnije i u odlučujućim trenucima seta sretnije, dobivši ga s 15:7 te su se s pobjedom i ukupnim rezultatom 3:2 plasirale u 1-B Hrvatsku ligu za žene.

Tijekom dvodnevnog kvalifikacijskog turnira za uzlazak u 1-B Hrvatsku odbojkašku ligu za žene u porečkoj dvorani ´Veli Jože´ nastupile su ekipe domaćina OK ´Poreč´, ŽOK ´Split´ 1700 II, OK Nova Gradiška i ŽOK ´Kaštel´.

Odbojkašice ´Poreča´, kako se i očekivalo vrlo sigurno i uvjerljivo pobijedile su prvog dana odbojkašice ´Nove Gradiške´ i ´Kaštela´ s 3:0.

Odluka o novom članu 1-B lige za seniorke pala je u ´srazu´ porečkih i splitskih odbojkašica kojeg su nakon dva sata igre dobile gošće is Splita s 3:2 .

Splićanke su relativno lako dobile prva dva seta. No tada je za Porečanke, izabranice trenera Miodraga Stojakovića, utakmica tek počela. Treći set su Porečanke dobile s 25:16, tijekom kojeg su stalno držale protivnice na sigurnoj poen razlici.

Četvrti set Porečanke su odigrale sjajno. Prijem servisa protivnica bio je odličan, blok na mreži dobro je radio a u napadu je ´frcalo´ sa svih strana. Sauko, Brletić, Laura Miloš, Pahović i Marković uz dobru igru tehničarke Karoline Miloš i ´libera´ Emine Zahirović dobile su i četvrti set s 25:16.

U petom odlučujućem setu, Splićanke su zaigrale mirnije pa su i povele 3:1 a potom, pri promjeni strana, i s 8:4. Očekivalo se dizanje igre domaćih odbojkašica no, snage, potrošene u trećem i četvrtom setu, više kod Porečanka nije bilo što su Splićanke iskoristile i dobile set s 15:7.

Tuzi i neutješivosti Porečkih odbojkašica po završetku utakmice nije bilo kraja a ona je bila tim veća što je nakon dobrog starta u prvom danu kvalifikacijskog turnira na domaćem parketu i još boljem, sjajnom, završetku drugo ligaške sezone s 21 pobjedom u nizu i samo jednim porazom, sve ukazivalo da će odbojkašice ´Poreča´ biti članice prvoligaške odbojkaške družine za seniorke.

Gorak okus, pomalo i nesretnog, poraza Porečanka nije dopustio čelnicima porečkog kluba nakon utakmice otvaranje duše.

Izvjesno je da sa suđenjem, u odlučujućem petom setu, domaćini nisu bili zadovoljni posebno s činjenicom da glavni sudac Zdravko Hranić u pojedinim trenucima završnog seta nije koristio isti kriterij suđenja za obje ekipe tolerirajući gošćama iz Splita i po koju ´prljavu´ loptu koja se obično fućka.

OK ´Poreč´ – ŽOK ´Split´ 1700 II 3:2

Dvorana ´Veli Jože´. Suci Z.Hranić, K.Vedriš.

Poreč: Marković, Pahović, Zahirović, Pupovac, Brletić, L.Miloš, Mostahinić, Sauko Musić, K.Miloš, Jurinčić. Trener M Stojaković

Split: Babić, Zovko, Pivac, Vladušić, Magzan , mamić, Bućević, Oblak, Maretić, Aljinović, Šipić, Bašelović. Trener S. Kanazir