Odbojkašice Poreča pobjedom protiv ´Dubrovnika´ stigle do prvog mjesta

26.02.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojkašice Poreča pobjedom protiv ´Dubrovnika´ stigle do prvog mjesta

Prvi set trajao je 18, drugi samo 17, a treći ´čak´ 24 minute. Minutu manje od jednog sata, odbojkašicama ´Poreča´ trebalo je da pobjede odbojkašice iz Dubrovnika s glatkih 3:0 (25:16, 25:10, 25:18).

Pobjeda protiv Dubrovčanki porečkim odbojkašicama upisana je pod rednim brojem 16 – u nizu! I donijela im je privremeno prvo mjesto, barem na 24 sata, budući s utakmicom više imaju i dva boda više od trenutno drugoplasirane ekipe ‘Marina Kaštela’ koja u subotu poslije podne igra derbi utakmicu s ‘Osijekom’ u Osijeku.

Utakmicu s ŽOK ‘Dubrovnik’ porečke odbojkašice trebale su odigrati u 21. kolu lige 12. ožujka. No budući Dubrovčanke ove subote igraju utakmicu 19. kola u Kostreni susret s Porečankama odigran je dan ranije kako Dubrovčanke ne bi trebale u deset dana dva puta ‘potegnuti’ na put iz Dubrovnika do Kostrene, odnosno Poreča.

Dileme u ishod utakmice s Dubrovčankama nije bilo. Porečanke su bile superiorne u svim elementima odbojkaše igre no svejedno su u pojedinim ‘dijelovima’ setova dopustile da im gošće uzmu jeftine poene. U trećem setu, za gledatelje najljepšem dijelu utakmice, Dubrovčanke su čak i povele (9:10) no samo u jednoj izmjeni servisa budući su Porečanke ‘izravnale’ i otišle do pobjedničkog 25. poena, dopustivši gošćama uzimanje samo 18 poena.

Utakmica 21. kola 1.Hrvatske lige – seniorke. Dvorana ‘Veli Jože‘. Gledatelja 200. Sutkinje: Davorka Bošković (Medulin) i Dajana Miškulin (Sv.Lovreč)

OK POREČ: V.Pahović, S.Fero, E.Zahirović, O.Žužić, A.Musić, L.Miloš, N.Mostahinić, T.Sauko, K.Miloš, A.Jurinčić. Trener Miodrag Stojaković.

ŽOK DUBROVNIK: A.Čustović, A.Urlić, S.Ćurić, I.Mišković, P.Gnjeć, Lj.Prkaćin, D.Bogoje, A.Kaluz, M.Prkaćin. Trenerica Zina Urlić.