Odbojka: Rovinj : Poreč 2:3

28.10.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: Rovinj : Poreč 2:3

Porečanke, novakinje u ligi, slavile su u istarskom derbiju u Rovinju nakon pet setova i dva sata i deset minuta igre. Rovinjkama se ponovio susret protiv Kostrene. Rovinjke su u derbi ušle vrlo oprezno, no nakon 3:3 povezale su igru i povele 16:5. Njihovo malo opuštanje, međutim, Porečanke su znale iskoristiti i smanjile su vodstvo na 22:20, ali nisu uspjele preokrenuti rezultat.
U drugom setu Rovinjke nisu uspjele očuvati vodstvo (8:6, 14: 12), pa su gošće preko Sauko uspjele doći do poravnanja 19:19 i serijom od šest poena poravnale ukupan rezultat. Više su koncentracije gošće imale u trećem setu kad su nakon 14:14 i 19:19 uspjele doći u vodstvo. U četvrtom setu dosta izjednačena igra uz greške u domaćim redovima, dok su Porečanke s više žara i htijenja uspjele držati neriješeno (9:9, 15:15), ali u završnici seta malo se sreća osmjehnula domaćima koje su uspjele poravnati. U petom setu igračice Poreča su pokazale svoju dopadljivu igru i zasluženo došle do pobjede u Rovinju.

Utakmica 4. kola
Rovinj – Poreč 2:3 (25:22, 19:25, 21:25,25:22,16:15). Dvorana Valbruna. Gledatelja: 200. Suci: Ostrogović (Rijeka) i Relić (Rovinj).

ROVINJ: Hasić, Gruić, Glavaš, Radolović, Subotić, Mato~ević, Pellizzer, Sponza, Herak, Zarković, Ivanović, Janko.

POREČ: Marković, Pahović, Fero, Zahirović, Ključec, Brletić, L. Miloš, Mostahinić, Sauko, Žužić, K. Miloš.