Odbojka: Porečanke poražene u prvom susretu šesnaestine finala Kupa CEV – HAPOEL : POREČ 3:1

24.10.2013. 09:17; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: Porečanke poražene u prvom susretu šesnaestine finala Kupa CEV – HAPOEL : POREČ 3:1
laura-milos2

Usprkos porazu, odbojkašice Poreča nisu razočarale i mogu biti više nego zadovoljne sjajnom igrom koju su pokazale u svom prvom europskom ispitu na gostovanju kod izraelskog Hapoela u Kfar Sabi gdje su u prvom susretu šesnaestine finala Kupa CEV protiv favoriziranog domaćina bile ravnopravan suparnik i nakon 106 minuta borbe pred uzvrat u Poreču ostavile sve opcije otvorenima. Odigrale su maestralno, svaki je set mogao i na porečku stranu, a jedan je i upisan. Ispunile su se tako i želje trenera Stojakovića uoči puta za Izrael, da je važno u svakom setu biti ravnopravan i učiniti ga gustim i neizvjesnim. Tako da se za uzvrat može planirati i vjerovati u još bolju igru i prolaz. Velike šanse za to daje i osvojeni set i eventualno igranje “zlatnog seta” pred svojom publikom.

Prvi je set tek nakon velike borbe pripao domaćim odbojkašicama. Neizvjesnost se prelila i u drugi set. Igralo s vrlo izjednačeno, “poen za poen’, a prve su na korak do osvajanja seta došle Izraelke (24:22), no porečke su odbojkašice izvukle zadnje atome snage i serijom 4:0 slavile 26:24. Nakon što su zaostajale početkom trećeg seta dva poena (4:6), ponovno dižu igru i prelaze u vodstvo 11:8. No, iskusne domaće odbojkašice poravnavaju i ponovno bježe na 24:22, što ovoga puta Porečanke nisu uspjele preokrenuti.
I u četvrtom setu porečke odbojkašice se nisu predavale, pred prvi tehnički “time out” bile su u egalu (15:15). Ipak, nakon toga snage za ubitačan ritam više nije bilo, pa je domaćin uzeo set i pobjedu 3:1 u utakmici.

KFAR SABA: Prva utakmica šesnaestine finala Kupa CEV: Hapoel – Poreč 3:1 (25:21,24:26,25:22,25:18). Gradska dvorana. Suci: Kondakov i Hosnut.

HAPOEL: Muharer, Waligora, Bergaglio, Mesika, Gepstein, Likačenkova, Erez, Shushan, Ben-Hami, Neely, Zur, Chafeh.

POREČ: Ćosić, Pahović, Zahirović, Brletić, Miloš, Čizmić, Burilo, Jakšetič, Sain, Sučić, Žužić, Novosel.