Odbojka: Porečanke do nove pobjede u triler završnici zlatnog seta

26.10.2014. 23:13; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: Porečanke do nove pobjede u triler završnici zlatnog seta
2014-10-26_23h12_25

Sjajnu partiju pružile su odbojkašice Poreča protiv odličnih „mladostašica“ iz Zagreba i oduševile oko 400 gledatelja, te trećom ovosezonskom pobjedom zasjele na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Prvi set bolje otvaraju gošće koje sve do 5:8 imaju prednost, no tad domaće rade mini-seriju i odlaze na 10:8, ubrzo i na 12:9. No, Zagrepčanke se ne daju i sustižu kod 15:15, a onda biježe na nedostižnih 17:22, te rutinski privode prvi set kraju sa 22:25.

U drugom potpuno različit odnos snaga, Porečanke početnih 6:3, ubrzo uvećavaju na 12:6, a malo kasnije i na praktički nedostižnih 16:7, pa sad one rutinski privode set do samog kraja, kad je semafor pokazivao 25:21.

Treći set je bio najturbulentniji, najprije su povele domaće sa uvjerljivih 14:9, da bi onda gošće stigle već na 16:16. U egalu se igralo do 22:22, kad Zagrepčanke rade tri uzastopna poena i ponovno stječu set prednosti, 1:2.

U četvrti domeće ulaze pod motom „sve ili ništa“ i kontroliraju igru i rezultat od početak do kraj seta. Sve je praktički bilo riješeno kod 14:7 iako su Porečanke i do tad bile na distanci od tri-četiri poena.

Konačnih 25:15 govori o odnosu snaga prije zlatnog, odlučujućeg, seta. A zlatni je bio infarktan, ni jedan ekipa do 14:14 nije imala dva poena prednosti, osim gošći jednom, kod 9:11 i domaćih za konačnih 16:14.