Odbojka: POREČANKE PORAŽENE U KOSTRENI U DERBIJU 4. KOLA

01.11.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: POREČANKE PORAŽENE U KOSTRENI U DERBIJU 4. KOLA

Utakmica 4. kola Prve A lige odbojkašica. Dvorana u Kostreni. Gledatelja: 100. Suci: Poropat (Rovinj) i Brlas (Kastav).
KOSTRENA: Černjeka, Giaconi, Tićak, I. Lovrinov, Dujmić, Bakarčić, Brčić, T. Lovrinov, Šćulac, Mioč, Kružić, Podnar.
POREČ: Žužić, Pahović, Zahirović, Šain, Brletić, V. Miloš, Mostahinić, Burilo, Musić, K. Miloš, Belušić.
Odbojkašice Kostrene ušle su u veliku seriju postavši najugodnije iznenađenje na otvaranju prvenstva. Nakon pobjeda nad Azenom i Grobničanom, Kostrenjanke su u nedjelju na domaćem parketu protiv Poreča odigrale najuvjerljiviju partiju ove sezone i trećom pobjedom u nizu opravdano izborile mjesto u vrhu ljestvice. Iako su djevojke Alena Pavačića izborile uvjerljivu pobjedu, u prvim dvama setovima gledatelji su imali priliku uživati u izuzetno neizvjesnoj partiji. Igralo se na poen, obje su se ekipe pokušavale odvojiti i tako se izmjenjivale u vodstvu. Do 21:21. Tada bi gošćama ponestalo inspiracije, a domaće su s nekoliko dobrih poteza zakaparile pobjedu. U trećem setu sve je bilo izvjesno već nakon prvog tehničkog time outa, Kostrenke su povele 9:3 i mirno riješile formalnost. Domaće odbojkašice niti ovoga puta greške nisu uspjele svesti na minimum (trema ili velika očekivanja), ali su darovano vratile odličnim servisima i dobrom obranom. Dobar servis, dobra obrana (relativno dobar blok i prijem) i kontra bili su forte Kostrenjanki u nedjeljnoj utakmici kojom su na najbolji mogući način uzvratile Porečankama za poraz na otvaranju sezone. Naime, odbojkašice Poreča preko Pavačićevih djevojaka izborile su nastup u osmini finala Kupa, tada su također zaostajale za dva seta i uspjele su  preokrenuti rezultat. Ovoga puta preokret nije bio moguć.