Odbojka: POREČANKE NA ZAVRŠNICI DRŽAVNOG PRVENSTVA

19.05.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: POREČANKE NA ZAVRŠNICI DRŽAVNOG PRVENSTVA

Proteklog tjedna odigrana je završnicu Regionalnog prvenstva kadetkinja u kojoj su se po dvije prvoplasirane ekipe iz Istarske i Primorsko goranske Županije borile za ukupno 2 mjesta koja vode na Državno prvenstvo.

Porečanke su u prvoj utakmici odigranoj u ponedjeljak gostovale u Puli te od ekipe
OTP Banka izgubile sa 3:0 po setovima 15:25, 21:25 i 20:25

Na red je došla subota i odlazak na turnir u Crikvenicu na dvoboje protiv ekipa OK Grobničan i ŽOK Crikvenica.
Prva je utakmica protiv prvoligaške ekipe iz Čavli donijela pravu odbojkašku simfoniju u izvedbi Porečanki gdje Grobničankama nisu dale ni malo šanse te pobjedile sa 3:0, po setovima 25:12, 25:17 i 25:16.
U utakmici protiv ŽOK Crikvenica domaće su igračice predvođene bučnom podrškom navijača u tijesnoj završnici osvojile prvi set. U drugom vode sa 14:8 no tada slijedi sjajna serija Porečanki koje odličnim servisima i blokom osvajaju 11 uzastopnih poena.
Slijedeća dva seta donijela su veliku borbu u kojoj je do izražaja došla veća pojedinačna kvaliteta Porečanki. Ukupan rezultat je na kraju bio 3:1, po setovima 23.25, 25:19, 25:20
i 25:18.
U ostalim utakmicama Puljanke su sa maksimalnih 3:0 slavile protiv obje ekipe te je ukupni poredak slijedeći:

1. OTP Banka 9 bodova
2. Poreč 6 bodova
3. Grobničan 3 boda
4. Crikvenica 0 bodova

Time su OTP Banka i Poreč stekle pravo nastupa na završnici Državnog prvenstva u Vukovaru od 5. do 7.lipnja 2009.godine.

Ovaj vrijedan uspjeh ostvarile su slijedeće djevojke: Vanessa Pahović, Emina Zahirović, Diana Štifanić, Karolina i Laura Miloš, Stephanie Marković, Samanta Fero,
Arijana Musić, Karmen Brletić, Nika Mostahinić, Laura Sumić i Danijela Ključec.
Trener: Kristian Tomić.