Odbojka: POREČANKE DRŽAVNE JUNIORSKE VICEPRVAKINJE

09.05.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: POREČANKE DRŽAVNE JUNIORSKE VICEPRVAKINJE

Fantastičan uspjeh ostvarile su juniorke Odbojkaškog kluba Poreč osvajanjem 2.mjesta na
završnici Državnog prvenstva igranoj u Novalji ovog vikenda.

Pravo nastupa na završnom turniru ostvarilo je 8 najboljih ekipa tj. po dvije iz svake Regije.
U prvom dijelu takmičenja ekipe su podijeljene u 2 grupe po 4.

Za probijanje leda i odličan ulazak u turnir poslužila je prva pobjeda protiv ekipe Plavi Zmaj iz Duge Rese. Popodnevna utakmica donijela je susret protiv ekipa ŽOK Osijek.
Odličnom igrom u svim segmentima dominirale su Porečanke. Pri rezultatu 2:0 u setovima i 22:15 lagano opuštanje dovodi do smanjenja rezultata na 23:22 i time-outa nakon kojeg je iskorištena druga meč lopta.
Time je ostvaren plasman u poluzavršnicu te je ostalo pitanje sa koje pozicije u grupi a utakmica koja je o tome odlučivala je bila prava odbojkaška poslastica.
Na "krivoj" strani mreže našla se ekipa Marina Kaštela, naše ljute protivnice u netom
završenoj sezoni 1.Hrvatske odbojkaške lige-seniorke. Vrhunsku odbojku gledali smo tijekom meča gdje su Porečanke hvatale rezultatski zaostatak u setovima od 0:1 i 1:2 te su izborile odlučujući 5.set. Pri rezultatu 6:3 za fizički moćne djevojke iz Kaštela slijedi fantastična serija obrana, blokova i kontr napada Porečanki čime su preokrenule rezultat na 12:6 u svoju korist. Protivničkoj ekipi nisu pomogli ni time-outi ni izmjene da izbore nešto više od završnih 7:15.

Tada kreće borba za medalje i to odmah protiv ekipe OTP Banka iz Pule.
Velikom serijom poena pred kraj Puljanke osvajaju 1.set. Nakon toga Porečanke svojom prepoznatljivom igrom osvajaju slijedeća 2 seta. Kad se činilo da će doći do potpunog preokreta Puljanke osvajaju 4.set i slijedi još jedna neizvjesna završnica u istom danu za Porečanke. Do rezultata 4:3 vodi se izjednačena borba kada Porečanke odlaze na 8:4 i prema kraju seta povećavale prednost te Puljankama omogućuju da pognute glave gledaju slavlje kojim je dominiralo poklič "mi smo u finalu!"

Slijedi nedjelja i finalna bitka za naslov protiv ekipe HAOK Mladost koja se do tada poigravala sa svim protivnicama.
Sve što odbojku čini tako atraktivnom gledali smo tijekom cijelog meča. Prva su dva seta završila u dramatičnim završnicama na razliku od dva poena. U 3.setu se ekipe izmjenjuju u vodstvu do rezultata 17:17 kada Mladostašice odlaze na 23:17. Porečanke se ne predaju te smanjuju na 23:20 ali više od toga nije išlo.
U završnom setu Porečanke zaostaju 2-3 poena. Ključan trenutak se događa pri rezultatu 11:15 kada jednu out loptu sudac krivo procjenjuje te dodjeljuje Mladostašicama te se nakon tog trenutka zaostatak Porečanki povećava do završnih 15:25.
Neposredno nakon meča gledali smo istovremeno pobjednički ples obje ekipe čime su i Porečanke pokazale da su ponosne na ostvareni rezultat za kojeg su ostavile srce na terenu ali Mladost je ovaj put bila za nijansu bolja.
Posebnu nagradu dobila je Emina Zahirović za najboljeg igrača na poziciji libera na Prvenstvu iako se ne možemo oteti dojmu da su naše cure zaslužile još minimalno jedno pojedinačno priznanje.

Za OK Poreč nastupile su: Karolina Miloš, Vanessa Pahović, Nika Mostahinić, Laura Miloš,
Karmen Brletić, Stephanie Marković, Emina Zahirović, Andrea Jurinčič, Arijana Musić,
Samanta Fero, Laura Sumić i Lena Burilo.Trener Miodrag Stojaković.