Odbojka: POREČANKAMA NASLOV VICEPRVAKINJA 1. HOL

17.04.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: POREČANKAMA NASLOV VICEPRVAKINJA 1. HOL

U utakmici 26.kola I Hrvatske odbojkaške lige-seniorke odbojkašice Poreča su u Kaštelima izgubile od domaće ekipe OK Marina Kaštela sa 1:3, po setovima 20:25, 24:26, 25:14 i 15:25.

Prepuna Gradska Dvroana Kaštela vidjela je odličnu utakmicu između dviju ekipa koje su dominirale ligom tijekom cijele sezone. Velika se borba vodila tijekom cijele utakmice a ne možemo se oteti dojmu da je domaća ekipa imala značajnu podršku sudačkog kolegija tijekom cijelog meča a posebno u velikom preokretu koji se dogodio pred kraj 2.seta.
Nije ni čudno kad se zna da su pješke stigli na utakmicu što pokazuje vrlo čudan kriterij delegiranja vodstva Lige. Navedeno ne umanjuje pobjedu domaćih odbojkašica koje su posljednjih godina ostajale korak do plasmana u Superligu, najviši rang takmičenja HR odbojke.

Porečanke su kao novakinje u ligi ostvarile fantastičan rezultat osvajanjem 2.mjesta koje vjerojatno nitko nije ni u snu očekivao. Završna statistika pokazuje 23 pobjeda i samo 3 poraza uz set razliku 71:22. Ostvarile su niz od 20 uzastopnih pobjeda koje što nije uspjelo nikome od postojanja Lige. Još je upečatljivije da su na prvih 11 gostovanja slavile pobjedu a jedine poraze doživjele su u dva velika derbija na isteku sezone.

Do kraja natjecateljske sezone Porečanke očekuju završnice Državnih prvenstava za kadetkinje i juniorke gdje brane osvojeno 2. odnosno 4. mjesto čime su uz HAOK Mladost najuspješnija ekipa Hrvatske.
Također ih očekuje i nastupu Kupu Županije koji su lani suvereno osvojile i preko regionalne završnice ostvarile plasman među 16 najboljih ekipa gdje ih je zaustavila ekipa ŽOK Split 1700, u tom trenutku sudionik Lige prvaka.