1.maj

Odbojka: Poreč : Drenova 3:0

25.11.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: Poreč : Drenova 3:0

U utakmici 9.kola I Hrvatske odbojkaške lige-seniorke odbojkašice Poreča su u SRC-u Veli
Jože pobjedile ekipu ŽOK Drenova sa 3:0, po setovima 25:23, 25:15 i 25:11.

Još su jednu pobjedu, ukupno 6. u nizu, ostvarile Porečke odbojkašice u regionalnom derbiju.
Sa ova 3 boda su se na vrhu izjednačile sa ekipom Marina Kaštela koju večeras očekuje derbi u Kostreni protiv domaće ekipe.

Sam je početak prvog seta pri rezultatu 5:0 ukazivao na lak posao domaćih igračica ali iskusne gošće se bude te stižu do izjednačenja kod rezultata 12:12. Do kraja seta gledamo odličnu i izjednačenu odbojku za završnih 25:23.
Drugi set Porečanke započinju furiozno te vode 8:3 te povećavaju prednost na 15:5. Gošće se uspijevaju približiti do 18:11 ali nakon time-outa od strane trenera Stojakovića set ulazi u mirnu završnicu.
U trećem su setu šansu za igru postepeno dobile, i maksimalno iskoristile, igračice sa klupe te je 10 poena prednosti stečenih pri rezultatu 15:5 serijom od 4 poena na kraju utakmice povećano na vrlo uvjerljivih 25:11.

Slijedeće kolo odbojkašice Poreča odlaze na gostovanje kod ekipe AOK Osijek. Utakmica se igra u dvorani Gradski vrt u nedjelju sa početkom u 12:30h.