Odbojka: poraz Porečanki u susjedskom derbiju sa Novigrađankama

22.02.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: poraz Porečanki u susjedskom derbiju sa Novigrađankama

U susretu 16.kola II Hrvatske odbojkaške lige-zapad odbojkašice Poreča su na domaćem terenu izgubile od ekipe Novigrada sa 1:3, po setovima 23:25, 19:25, 25:21 i 17:25.

Ovim je susretom prekinut niz od ukupno 3 pobjede Porečanki koje su nastupile bez
nekoliko bitnih igračica.
Bila je to zaslužena pobjeda gošći koju su izborile odličnom igrom u obrani i minimalnim brojem neforsiranih pogrešaka. Daleko najlošiji akteri derbija su bili suci koji su sa svojim neujednačenim kriterijem totalno iziritirali igračice i solidan broj okupljenih navijača.

Prvi je set donio izjednačenu borbu u kojoj su u završnici bile prisebnije gošće.
Drugi su set Novigrađanke dobile bez većih problema te su u trećem vodile sa 20:16. Tada
Porečanke rade seriju od 9:1 i ostaju u igri za preokret.
Četvrti je set donio izjednačenu igru do 9:11 kada jedan očiti aut suci dosuđuju kao dobru loptu i nakon toga Novigrađanke odlaze na 17:9. Porečanke sa 12:21 stižu na 17:21, no još jednom dvojbenom odlukom upliću se suci i tu je priči kraj.

U slijedećem kolu Porečanke ugošćuju ekipu Srdoča iz Rijeke u SRC-u Veli Jože u subotu, 28.veljače 2009. sa početkom u 16h.