Odbojka, Kup Hrvatske: Cestorad – Poreč 2:3

Naj170-934
30.09.2013. 08:11; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka, Kup Hrvatske: Cestorad – Poreč 2:3

VINKOVCI – Prva utakmica osmine finala Kupa Hrvatske za odbojkašice:  Cestorad – Poreč 2:3 (17:25, 25:22, 26:24, 23:25,14:16).

Veliki dio posla napravile su odbojkašice Poreča jučer u Vinkovcima u prvoj utakmici osmine finala Kupa Hrvatske pobijedivši nakon pet setova i nešto više od dva sata iscrpljujuće igre domaći Cestorad, te im je tako u uzvratu u srijedu dovoljna bilo kakva pobjeda za plasman u četvrtfinale. Moglo su porečke odbojkašice i puno lakše riješiti utakmicu, no vidljivo umorne od puta i bez Marine Novosel prva utakmica sezone još nije bila na razina koju će u sljedećim susretima zasigurno prezentirati.

Ipak, gostovanje u Vinkovcima otvorile su rutinski dobivenim prvim setom. Onda je došlo do opuštanja u porečkim redovima, dok su domaće odbojkašice malo “poguraii” suci, pa se stvar zakomplicirala. Sljedeća dva seta dobile su domaće odbojkašice, mada je “egal” trećeg seta vrlo lako mogao završiti i na porečkoj strani.  Zato ništa nisu prepuštale slučaju Porečanke u četvrtom setu, povele su 10:1, što su iskoristile za kasniju kontrolu rezultata i uzimanje seta te je time utakmica otišla u rulet petog. Pobjeda je mogla put Istre puno prije nego su istekla dva sata igre, no kod 11:7 u petom setu učinile su porečke odbojkašice par grešaka te je na kraju ispala drama koja je ipak na kraju, ukupno gledajući, pripala za nijansu boljoj ekipi u utakmici.