Odbojka: Druga uzastopna pobjeda

15.10.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: Druga uzastopna pobjeda

Nakon startne gostujuće pobjede prošlog tjedna u istarskom derbiju u Puli nad OTP bankom, odbojkašice Poreča i u drugoj su prvenstvenoj utakmici novim uspjehom najavile svoje velike mogućnosti ove sezone. Na drugom uzastopnom gostovanju, ovoga puta u Velikoj Gorici, za desetak minuta manje od dva sata ostvarile su i drugu pobjedu, još uvjerljivije nego lani kad su nad Azenom na njenom parketu slavile u pet setova. Osvojile su porečke odbojkašice nova tri gostujuća boda koja im u ovako kratkoj ligi, sa svega šest klubova u njenom prvom dijelu, predstavljaju ogroman kapital. Sad su Porečanke prve, jedine sa stopostotnim učinkom.
Odličnom igrom Porečanke su bez neizvjesne završnice u svoju korist riješile tri seta, a imale su šansu dobiti i onaj četvrti koji su izgubile, odnosno drugi igrani po rezultatu koji se vidi kakva se borba u njemu vodila. Naime, nakon zaostajanja 19:24 Porečanke su zaredale sa šest uzastopnih poena, povele 25:24 i imale dvije set lopte, ali ih nisu uspjele iskoristiti i set je otišao na stranu Velikogoričanki. No, zato su svoju dobru igru, bolju u svim elementima od Azene, porečke odbojkašice naplatile u preostala dva seta i zasluženo slavile.

Utakmica 2. kola Prve A lige odbojkašica – skupina I. Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 150. Suci: Ramić i Pavičić (oba Sisak)
AZENA: Višković, Lončar, Bečić, Klafurić, Breko, Marić, Radoš, Matić, Solomon, Topčić, Lukić, Reščić.
POREČ: Danilović, Pahovič, Zahirovič, Sumić, Brletić, Miloš, Mostahinić, Šaini, Sain, Novosel, Žužić.