Odbojka: 18. pobjeda u nizu !

06.03.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: 18. pobjeda u nizu !

U utakmici 20.kola I Hrvatske odbojkaške lige-seniorke odbojkašice Poreča su u Zadru pobjedile domaću ekipu 3:0, po setovima 25:10, 25:17 i 29:27.

Porečanke su i dalje uvjerljive te bilježe i 18. pobjedu u nizu.
U hladnoj dvorani u Višnjiku vrlo su sigurno krenule u utakmicu i povele sa 8:3 u prvom setu.
Ipak najbolji dio seta je bio pri rezultatu 14:9 kada Porečanke izvrsnom blokom i obranom osvajuju 10 uzastopnih poena.
Drugi je set prelomljen nakon 2.tehničkog time-outa pri kojem su Zadranke gajile nadu da
od rezultata 14:16 mogu doći do izjedančenja u setovima.
Zanimljivu završnicu smo gledali u trećem, pokazalo se i završnom, setu. Porečanke su vodile
20:11 i mirno kontrolirale utakmicu no nakon nekoliko pogrešaka borbene domaće igračice
lagano smanjuju vodstvo. Pri rezultatu 24:22 spašavaju 2 meč lopte te nakon nekoliko uzbudljivih i dugih poena Porečanke ipak stavljaju stvari na svoje mjesto.

Nakon ovog kola Porečanke su vodstvu sa 60 bodova ispred OK Marina Kaštela sa 55 bodova i 2 utakmice manje te je očito da će međusobni ogled u zadnjem kolu odlučiti o putniku u Superligu.
Utakmicu slijedećeg kola protiv ŽOK Dubrovnik naše su djevojke odigrale unaprijed te su slijedeći vikend slobodne pred završna iskušenja koja slijede