Nova rukometna lekcija Porečana u istarskom derbiju – RK Umag-RK Poreč 17:27 (9:13)

rukomet
11.04.2015. 22:41; ; Početna / Sport i rekreacija / Nova rukometna lekcija Porečana u istarskom derbiju – RK Umag-RK Poreč 17:27 (9:13)

Rukometaši Poreča još jednom su pokazali da su perjanice istarskog rukometa. U najvećem derbiju na poluotoku suvereno su u Umagu svladali domaćina, odigravši još jednom točno koliko im je bilo potrebno za sigurnu i uvjerljivu pobjedu.

Prvi je pogodio Bošnjak, odmah u prvoj minuti, no uzvratili su Porečani silovito, s pet uzastopnih golova do osme minute. Pokušavali su domaći velikom borbenošću sustići ta četiri gola prednosti, ali im gosti nisu dozvoljavali, čak štoviše u  Pahanić u 16. minuti odvodi svoje do teško dostižnih 4:11.

Ipak slijedi mini-serija Umaga, pa semafor, šest minuta prije odmora, pokazuje obećavajućih 8:11. Slijede dva gola Marića i Rađakovića pa prednost Porečana nanovo raste na +5, ali prvi dio ipak zaključuje Sever, golom u 30. minuti za 9:13 na poluvremenu.

Gosti i nastavak započinju u „petoj brzini“, te nakon tri gola u prve tri minute, bježe na 9:16. Činilo se tad da je sve riješeno, ali se borbeni Umažani ne predaju, pa ih Stapar u 41. minuti ponovno dovodi na, koliko-toliko, obećavajućih 14:17.

Ipak, pokazalo se ubrzo da gosti igraju točno koliko im je potrebno za prvu gostujuću pobjedu u Ligi za prvaka, jer već u 46. golom Pahanića imaju ponovno „pola tuceta“ prednosti, bilo je 14:20.

Ako je i bilo dvojbi oko konačnog pobjednika sve ih je razriješio Rađaković, svojim osmim golom večeras golom za definitivno neuhvatljivih 15:24. u 51. minuti. Do kraja su gosti bili čak stigli na +11, ali je ipak sve okončano sa „okruglih“ -/+ 10, 17:27.