Jadran-Kustosija-2
01.09.2024. 13:54; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogometaši Jadrana neriješno u ludoj utakmici protiv odlične Kustošije – JADRAN POREČ – KUSTOŠIJA 4:4 (1:2)

piše: Elvis Uravić, istrasport.eu
Neće svi to priznati, ali realno – svi smo ih “otpisali” i prije prvog kola! No, nogometaši Jadrana su danas remijem i predstavom protiv odlične Kustošije pokazali da im je mjesto u ovoj ligi!

Bilo je zanimljivo u Poreču prvih 45 minuta, ali tko je mogao znati da nas u nastavku čeka “spektakl”. Nažalost, nakon prvog dijela, Kustošija je bila u prednosti. Naime, iskusni 34-godišnji napadač Marko Guja bio je nerješiva enigma za Porečane.

Najprije je u 31. minuti pretrčao porečke stopere i lob udarcem probao savladati Marića koji vršcima prstiju loptu malo zaustavlja, a za potvrdu se pobrinuo Guja koji je „zakucava“ u mrežu za 0:1.

No, odmah se Jadran vraća u susret! Filip Šverko je pucao iskosa s lijeve strane pod gredu s 20-tak metara za 1:1.

Nažalost po Porečane, malo je trajala radost. Guja je srušen u šesnaestercu Porečana nakon duela sa Stošićem, a Dominik Ravlić bio je siguran s „bijele točke“ za 1:2.

Nastavak je donio preokret! Najprije je Boris Mikloš u 61. minuti s 18 metara prekrasno pogodio za 2:2, a onda četiri minute kasnije posljednje porečko pojačanje, Nigerijac Jabita, odmjerenim udarcem gađa suprotnu malu mrežicu za 3:2!

Golijada se nastavila – u 76. minuti novi jedanaesterac za Kustošiju, a ovog puta realizator je Martin Šroler, nekadašnji igrač prvoligaške Gorice. “Penalijada” se nije zaustavila.

Igrala se 83. minuta kada je netko od gostiju igrao rukom, a Ivan Al Tharwan s “bijele točke” donosi porečkom Jadranu novo vodstvo, ali ni ono nije predugo trajalo. Najbolji igrač utakmice, Marko Guja, pogodio je s 18 metara u posljednjoj minuti za 4:4!

POREČ – Stadion Veli Jože – SUPERSPORT DRUGA NL – 2. kolo – SUDAC: Ivan Čužić (Velika Gorica) POMOĆNICI: Luka Sušanj (Ogulin) i Luka Živković (Bjelovar) DELEGAT: Marin Čarija (Novi Vinodolski)

JADRAN POREČ – KUSTOŠIJA 4:4 (1:2)

Strijelci: 0:1 Guja 31′, 1:1 Šverko 34′, 1:2 Ravlić 42′-11m, 2:2 Mikloš 61′, 3:2 Jabita 65′, 3:3 Šroler 76′-11m, 4:3 Al Tharwan 83′-11m, 4:4 Guja 90′

Žuti kartoni: Bernobić, Mikloš (Jadran) Guja, Coulibaly, Kukoč (Kustošija)

JADRAN POREČ: Marić, Šverko, Tošić, Jabita (79. Bamba), Ivetić, Sumić, Mendiković, Bernobić, Matteoni (79. Al Tharwan), Stošić (84. Krasnići), Mikloš

Trener: Dalibor Šuran

KUSTOŠIJA: Popović, Ruškovački, Coulibaly (58. Stojanović), Bubnić, Kukoč, Guja, Puljić, Galić (67. Barišić), Ravlić (67. Kiš), Begonja, Chelfi (67. Šroler)

Trener: Perica Vidak