15.04.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogometaši s Krimeje rastužili su porečke igrače pred njihovim gledateljima u susretu 23. kola 3. HNL Zapad

Jadran – Orijent 2:3 (1:1). Riječanima se otvoren pristup potpuno isplatio jer su, djelomično i uz pomoć domaćih pogrešaka, kući odnijeli sav plijen. U vrlo sadržajnom nadmetanju, ne samo na travnjaku već i dviju prijateljskih navijačkih skupina na tribinama, Šajeta i Red fuckersa, koji je po lijepom proljetnom danu privukao lijep broj gledatelja za trećeligaške prilike, gosti su u većem dijelu utakmice bili konkretniji.

Prvi proljetni poraz Porečana

POREČ – Jadran – Orijent 2:3. Stadion SRC Veli Jože. Gledatelja 300. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) – 7. Pomoćnici: Frlan (Podhum) i Barbić (Rijeka). Strijelci: 1:0 O. Abuselyana (16), 1:1 Čubelić (25), 1:2 Žarić (55), 2:2 Ereiz (66), 2:3 Bajramović (83). Žuti kartoni: Radenović, Tomić (Jadran), Čubelić, Inić (Orijent). Crveni karton: trener Orijenta Dželalija (77 – prigovaranje sucu).

JADRAN: Gržentić 7, Užila 6 (od 80. F. Čabraja -), Tomić 5,5, Benčić 5,5, N. Abuselyana 5,5, Drkić 6 (od 59. Radenović -), Ereiz 6,5, O. Abuselyana 6,5, Dujanić 6, Bijelić 6 (od 71. Sumić -), Leshdedaj 5.

ORIJENT: Stipanov 7, Rabar 6,5, Polegubić 6,5 (od 87. Prga -), Inić 7, Nemetz 6 (od 64. Leskur -), Žarić 7, Krešić 6,5, Čubelić 7, Škarica 7, Mikulić 6,5 (od 70. Bajramović 6,5), Juničić 5,5.

Konkretniji gosti

Kako im se ni do sada domaći teren nije pokazao kao prednost u drugom dijelu sezone, početkom koje su kod kuće upisali tri uzastopna remija, sudbina je htjela da nogometaši Jadrana prvi proljetni poraz, kao jedina do sada neporažena momčad u nastavku prvenstva, dožive baš na svom Velom Joži. Za to je kriv Orijent, momčad koju s trenerske klupe predvodi nekadašnji Jadranov golgeter Davor Dželalija, koja se došla u Poreč potpuno se otvoreno nadmetati. Takav se pristup Riječanima potpuno isplatio i oni su, djelomično i uz pomoć domaćih pogrešaka, kući odnijeli sav plijen.

U vrlo sadržajnom nadmetanju, ne samo na travnjaku već i dviju prijateljskih navijačkih skupina na tribinama, Šajeta i Red fuckersa, koji je po lijepom proljetnom danu privukao lijep broj gledatelja za trećeligaške prilike, gosti su u većem dijelu utakmice bili konkretniji. Uz tri postignuta gola, kod vodstva 2:1 Škarica (‘63) je pogodio vratnicu, dok je u sudačkoj nadoknadi vratar Gržentić obranio i najstrožu kaznu Bajramoviću nakon što je prethodno Tomić povlačenjem za dres u šesnaestercu oborio Čubelića.

Bajramovićev bijeg

Kako je Jadran otvorio utakmicu ništa nije sugeriralo njen konačan rezultat. U bratskoj suradnji u 16. minuti Nuridin Abuselyana je iz auta ubacio loptu u lijevu stranu šesnaesterca mlađem bratu Omaru koji je iz prve, iz okreta, opalio i dijagonalno pogodio – 1:0. Na odgovor Orijenta čekalo se desetak minuta kada je Žarić s desne strane ubacio visoku loptu u peterac, vratar Gržentić ju je izboksao na rub šesnaesterca, ali je na loptu naletio potpuno nečuvani Čubelić i s 15-ak metara je smjestio u mrežu. Nastavak su bolje otvorili Riječani koji su do vodstva 2:1 stigli u situaciji dva na dva kada su asistent Mikulić i strijelac Žarić uspjeli nadmudriti dvojicu porečkih središnjih braniča Tomića i Benčića. Poravnanje je stiglo sredinom drugog poluvremena kada je Ereiz ubacio loptu s lijeve strane na prvu vratnicu, na nju je krenuo Bijelić i svojom kretnjom prevario vratara Stipanova te je lopta bez da je itko dira završila u mreži. Kako su domaćini snažnije krenuli po treći bod ostavili su puno praznog prostora na svojoj polovici što je u 83. minuti iskoristio Bajramović koji je bijegom po lijevoj strani i preciznim udarcem postavio konačnih 3:2 za goste.

Kristijan KLARIĆ, Glas Istre (Foto: Jelena Prekalj)