Nogomet: Neporaženi i (ne)zadovoljni

18.03.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogomet: Neporaženi i (ne)zadovoljni

I Jadran i Buje se nakon kvalitetom prosječnog do solidnog istarskog derbija mogu pohvaliti da su u drugom di-jelu sezone i dalje neporaženi. No, s tom činjenicom zadovoljniji mogu biti gosti iz Buja koji su se, nakon pobjede u Viškovu, i s drugog ovogodišnjeg gostovanja kući vratili neporaženi nadoknadivši za nešto više od 45 minuta zaostatak od 0:2. Porečani s druge strane ni u trećoj uzastopnoj utakmici kod kuće nisu uspjeli pobijediti, već su i treći put remizirali te će dugo razmišljati kako je s Velog Jože u proteklih desetak dana “otputovalo” možda i spasonosnih šest bodova. Vodili su porečki nogometaši kao i protiv Opatije, gotovo do odmora i s dva gola razlike, no ponovno prednost nisu uspjeli pretvoriti u pobjedu.

Domaćini su prednost stekli zahvaljujući Davidu Dujaniću, praktički jedinom igraču koji je jučer u porečkoj momčadi pokazivao da svojom pojedinačnom kvalitetom može donijeti prevagu. U oba je navrata Jadranov strijelac primio loptu na lijevoj strani šesnaesterca gostiju, u drugom navratu lijepo pronađen od Franje Ereiza, zaljuljao i u mini-slalomu nanizao par bujskih igrača i onda precizno pogađao mrežu Marka Koščuka. No, Buje su pomalo i iznenadnim golom uspjele smanjiti zaostatak i prije odlaska na odmor nakon što je Daniel Bešić uspio izmaći kontroli porečke obrane po desnoj strani šesnaesterca. Nastavak je igrom pripao gostima plod čega je gol poravnanja sredinom poluvremena kad je Enis Šoškić s desne strane odličnim centaršutom u peterac omogućio Niku Mihailoviću da glavom pogodi mrežu i donese bod zelenima iz Buja. Kako je u drugom poluvremenu već nakon 15-ak minuta iz igre izašao očito za cijelu utakmicu nespremni Dujanić, Jadran je ostao i bez te najveće opasnosti po vrata Buja.

Kristijan KLARIĆ, Glas Istre (Foto: Jelena Prekalj)

Benčić: Fali nam još koji iskusni igrač
– Teško je pronaći neke riječi utjehe za ovo što nam se dogodilo u utakmici s Bujama. Imali smo sigurno vodstvo od 2:0 i mogli mirno kontrolirati situaciju, voditi utakmicu ka kraju. I onda pred sam kraj prvog poluvremena primimo gol praktički ni iz čega koji je očito okrenuo tijek susreta na stranu gostiju. Vidi se u našoj momčadi da nam fali još koji iskusniji igrač, jer na ovo što se nam se događa znatno utječe neiskustvo naših mlađih igrača. Hvala Šajetama na podršci, nadama se da ćemo im se ubrzo odužiti i pobjedom – zborio je nakon utakmice stoper Jadrana Petar Benčić.

– S obzirom da smo zaostajala dva gola, s ovim bodom moramo biti zadovoljni, premda smatram da smo, pogotovo u drugom poluvremenu bili bolja momčad i da ne bi bilo nezasluženo da smo kući odnijeli sav plijen – riječi su kapetana i jednog od stupova obrane Buja Aleksandra Uzelca.

Šajete su nogometni užitak
Prohladno, ali lijepo sunčano vrijeme koje najavljuje proljeće privuklo je na derbi oko 250 gledatelja. Kao i na dosadašnjim utakmicama i na ovoj su poseban ugođaj stvarali najglasniji Jadranovi navijači Šajete koji su svih 90 minuta pjesmom i dlanovima bodrili Porečane, ovom prigodom bez ijedne ružne riječi, ni na račun gostiju niti ikoga od aktera susreta.

Stadion SRC Veli Jože. Gledatelja 250. Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan) – 6. Pomoćnici: Ribarić (Vodice) i Šušnjar (Klana). Strijelci: 1:0 Dujanić (20’), 2:0 Dujanić (38’), 2:1 Bešić (43’), 2:2 Mihailović (67’). Žuti kartoni: Kastrati, Benčić, Leshdedaj, Drkić, Temaj (Jadran), Šoškić, Uzelac, Kapular, Stević (Buje).

JADRAN: Petrušić 6, F. Čabraja 6, Tomić 6, Benčić 6,5, N. Abuselyana 6, Drkić 6,5, Ereiz 6,5, Bijelić 6 (od 69. Temaj -), Kastrati 6, Dujanić 7 (od 62. Užila -), O. Abuselyana 5 (od 53. Leshdedaj 5).

BUJE: Košćuk 6,5, Uran 6, Fabijančić 6,5, Uzelac 6,5, Pantner 6 (od 61. Krizmanić), Šoškić 6,5, Stević 6, Bešić 6,5, Trevižan 6 (pd 46. Kapular 6,5), Mihailović 6,5, Šendula 6,5.