Nogomet: JADRAN I OPATIJA REMIZIRALI NA VELOM JOŽI (1:1)

07.03.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogomet: JADRAN I OPATIJA REMIZIRALI NA VELOM JOŽI (1:1)

Jadran nije uspio u namjeri da prvu ovogodišnju domaću utakmicu zaključi pobjedom i tako "oplodi" subotnje slavlje u Novigradu. Kad se sve zbroji, i bod protiv iskusne Opatije na kraju bi mogao biti "zlata" vrijedan. Gosti su se pokazali kao vrlo čvrsta i kompaktna momčad u čijim redovima igra nekoliko iskusnika koji znaju kako svoje znanje i energiju pretvoriti u pozitivan rezultat, premda im domaćini, osim kod primljenog gola, nisu dozvolili da stvore izrazitu prigodu.

Porečani (ne)zadovoljni bodom

POREČ – Jadran – Opatija 1:1 (1:1). Stadion SRC Veli Jože. Gledatelja 150. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum) – 5,5. Pomoćnici: Klarić (Ratulje) i Badjuk (Rijeka). Strijelci: 1:0 Tomić (4´ – 11m), 1:1 Udović (19´). Žuti kartoni: Tomić, Benčić (Jadran), Corallini, A. Matovina (Opatija).

JADRAN: Petrušić 6,5, F. Čabraja 6, Benčić 6,5, Đurić 6,5, N. Abuselyana 6,5, Tomić 6,5, Belušić 6, Ereiz 6, Užila 6 (od 46. Dujanić 6), Kastrati 5,5 (od 58. Drkić 5,5), O. Abuselyana 5,5 (od 71. Leshdedaj -).

OPATIJA: Milenković 6,5, Erceg 6,5, Tkalčević 7, Udović 7, Corallini 6,5, Kremenović 6 (od 73. Šimić -), Lazić 6, Žgomba 6 (od 46. Tokić 6), A. Matovina 6,5, Mance 6,5, Radomir 6 (od 46. Šuker 6).

Otvaranje utakmice za Porečane je ponovno bilo kao naručeno, s obzirom da su mrežu suparnika načeli za manje od pet minuta igre, zahvaljujući i Danijelu Laziću koji je visoko podignutom rukom u svom šesnaestercu zahvatio jednu loptu. Siguran realizator najstrože kazne bio je Goran Tomić. Poravnanje je stiglo 15-ak minuta kasnije kad, nakon udarca iz lijevog kuta inače vrlo agilnog omalenog Alena Matovine, domaćini nisu uspjeli na pravi način otkloniti opasnost pred svojim vratima. Na jednu "ničiju" loptu najbolje je reagirao Alen Udović te ju je iz blizine bez poteškoća poslao u mrežu. Nastavak susreta protekao je većim dijelom u rovovskoj i tvrdoj borbi između dva šesnaesterca.

Opatijci su u veznoj liniji bolje kontrolirali loptu, imali i nekoliko perioda inicijative i pritisaka na domaći šesnaesterac, ali je obrana Jadrana uspjela svoj dio zadaće odraditi na pravi način. Gostima je "vjetar u leđa", pogotovo u drugom poluvremenu, predstavljao i loš sudac Tomislav Frlan koji je svaki "krivi pogled" Porečana presuđivao slobodnim udarcem za suparnika. S druge strane nije imao isti kriteriji, pa bi mu i na daleko očitije prekršaje igrača Opatije, pogotovo u zoni udarca, zviždaljka uvijek "zakazala".