NK Jadran visokom pobjedom ušao u sezonu – JADRAN-NAPRIJED 5:1 (2:0)

29.08.2020. 23:07; ; Početna / Sport i rekreacija / NK Jadran visokom pobjedom ušao u sezonu – JADRAN-NAPRIJED 5:1 (2:0)
2020Jadran

Pobjeda Jadrana očekivala se i prije susreta, a momci Dalibora Šurana odigrali su 90 minuta na visokoj razini i zasluženo osvojili prva tri boda u sezoni. Gosti premladi za nešto više.

piše: Elvis Uravić, istrasport.eu

Vodstvo Jadranu dovelo je ovoljetno pojačanje iz Pazinke, Andrea Maružin. On je na 18 metara ostao sam nakon gužve u šesnaestercu i preciznim udarcem pogodio donji desni kut golmana gostiju za 1:0.

Na 2:0 povisio je Oliver Sumić nakon snažnog auta Adama Mofardina i malo nespretne reakcije obrane Naprijeda. Ipak, gosti su u 44. minuti imali “slobodnjak” kojeg je u gredu poslao Jakov Mioč, jedan od petorice 19-godišnjaka u prvom sastavu Hreljana.

U nastavku se “otvorila špina” pa su mladi gosti doživjeli nešto teži poraz. No, ne trebaju biti previše deprimirani jer je Jadran samo dokazao kako će se boriti za sam vrh ljestvice.

POREČ – Veli Jože – TREĆA HNL – ZAPAD – 1. KOLO
SUDAC: Antonio Melnjak (Rijeka) POMOĆNI SUCI: Luka Pajić (Rijeka) i Nenad MARUŠIĆ (Kastav) DELEGAT: Marinko PUŠKARIĆ (Rijeka)

JADRAN-NAPRIJED 5:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Maružin 16´, 2:0 Sumić 27´, 3:0 Perković 51´, 4:0 Maružin 59´, 5:0 Lepinjica 82´, 5:1 Tomljanović 84´

Žuti kartoni: Maružin (Jadran) Bobošević, Polić, Rukavina, Franko (Naprijed)

JADRAN: Pavlić, Leko, Ilić, Mofardin, Užila (od 63. Banić), Tomić (od 65. Mendiković), Maružin (od 75. Terlević), Lepinjica, Sumić, Perković, Radman.

Trener: Dalibor Šuran

NAPRIJED: Pernat, Polić (od 61. Leskur), Bobošević, Simanović (od 79. Čop), Franko, Čandrlić (od 72. Vušković), Radošević (od 61. Lukačić), Mioč, Tomljanović, Barišić (od 79. Rukavina), Andrić.

Trener: Neven Strukan