NK JADRAN – NK NOVIGRAD 7:0 , Valenta opet maestralan

31.10.2020. 16:57; ; Početna / Sport i rekreacija / NK JADRAN – NK NOVIGRAD 7:0 , Valenta opet maestralan
Jadran-Novigrad

Istarski derbi Jadrana i Novigrada nije bio suviše ni ozbiljna utakmica, kamoli derbi. Porečani su snažni, to nije sporno, ali Novigrađani su ti koji trenutno djeluju kao grupa rekreativaca, piše Elvis Uravić, istrasport.eu.

Prigovarali su nam njihovi navijači zbog toga što smo nakon „sedmice“ na Grobniku to okarakterizirali kao debakl, pa sada prepuštamo njima da izaberu novu, možda prikladniju riječ.

U prvih 45 minuta nije se slutio potop, iako je gost bio podređen cijelo vrijeme. U nastavku je jednostavno „probilo“, Porečani su „krcali“, a Novigrađani, svi zajedno, djelovali kao nezainteresirana skupina prolaznika.

Iako daleko od toga da je to najveći problem, ali situaciju najbolje opisuje događaj kada napadač Jadrana krade loptu gostujućem posljednjem igraču, a ovaj ga ne ispraćuje već samo pogledom prati dok domaćin zabija pogodak.

Za kraj, bez obzira kako izgledali Novigrađani, treba spomenuti fantastičnog Emanuela Valentu koji je danas, uz jednu asistenciju, upisao i nova tri gola pa ih sada ima deset u posljednjih sedam susreta. Svaka čast porečkom ofenzivcu.

POREČ – SRC Veli Jože – III HNL ZAPAD – 10. KOLO
SUDAC: Milan Kukuljan (Podkilavac) POMOĆNICI: Igor Bahun i Dominik Salaj (oba Rijeka) ČETVRTI SUDAC: Marin Rožman (Rijeka) DELEGAT: Slaven Skender (Rijeka)

JADRAN – NOVIGRAD 7:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Valenta 46´, 2:0  Valenta 55´, 3:0 Valenta 64´, 4:0 Sumić 68´, 5:0 Sumić 82´, 6:0 Banić 86´, 7:0 Dujanić 87´

Žuti kartoni: Lepinjica (Jadran)

JADRAN: Pavlić, Leko (od 69. Tomić), Bernobić, Mofardin (od 69. Banić), Užila (od 80. Žiković), Maružin (od 46. Perković), Lepinjica, Sumić, Tikas, Valenta, Radman (od 80. Dujanić).

Trener: Dalibor Šuran

NOVIGRAD: Nicoletti, Vlašić, Totić, Malkić (od 21. Rališ), Salihić, Dukađin (od 74. Krmpotić), Bogdanović, Bijelić, Rivelino (od 65. Rauch), Pinto, Stupar.

Trener: nema prijave