NK Jadran doprvak jesenskog dijela sezone, trener Šuran: Sretan sam i zadovoljan sa polusezonom

jadran-1121
23.11.2021. 23:05; ; Početna / Sport i rekreacija / NK Jadran doprvak jesenskog dijela sezone, trener Šuran: Sretan sam i zadovoljan sa polusezonom

Nogometaši porečkog Jadrana su subotnjom pobjedom od 1-0 nad NK Nehaj zaključili jesenski dio natjecanja u 3.HNL Zapad. Pogotkom Sumića iz jedanaesterca u 87.minuti ostvarili su još jednu domaću pobjedu i nastavili utrku za prvoplasiranom Crikvenicom, za kojom zaostaju 5 bodova, ali imaju i utakmicu manje protiv NK Novigrad, a koja ih očekuje početkom proljetnog dijela prvenstva. U sezoni koja je posebna za trećeligaško natjecanje, odnosno nakon koje slijedi reforma lige u kojoj dva prvoplasirana kluba stječu pravo nastupa u novoj jedinstvenoj 3.HNL Zapad, Porečani su ostvarili jesenski cilj, a to je borba za vrh ljestvice i jedno ta dva mjesta.

– Da je bilo malo manje nesreće i malo pravde bili bismo bolje rangirani. Moram biti sretan s polusezonom. Iskreno želim čestitati dečkima na pobjedi koju smo ostvarili u devedesetoj minuti iz čistoga jedanaesterca, zadovoljan sam pobjedom, ali nisam zadovoljan igrom, to nam je malo nedostajalo. Pohvalio bih ekipu iz Senja koja nam godinama radi probleme doma, borili su se, stajali u čvrstom bloku, imali smo jako malo šansi. Na kraju nas je lopta nagradila, u drugo poluvrijeme smo ušli s više želje i žara i to nam se isplatilo, rekao je trener Jadrana Dalibor Šuran nakon utakmice sa Nehajem.

JADRAN POREČ – NEHAJ 1:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 100
Sudac: Marko Cvijović (Rijeka)
Strijelac: 1:0 Sumić (87-11 m)
Žuti kartoni: Abramović, Bernobić (Jadran-Poreč), Svast (Nehaj)

JADRAN POREČ: Pavlić, Ilić, Užila, Al Tharwan, Lepinjica, Ivetić, Sumić, Mendiković (67 Radman), Abramović (83 Tikas), Bernobić, Vizlo (57 Terlević). Trener: Dalibor Šuran

NEHAJ: Herman, Hodak, Brnja, Ćaćić, D. Prizmić, Svast, Hodak (55 Papić), D. Lagumdžija, Pejanović, Buqaj, M. Prizmić. Trener: Nehajev Svast

Uz seniore i mladi nogometaši Jadrana privode kraju jesenska dio prvenstva u svojim ligama, preostalo je svega nekoliko utakmica do završetka natjecanja svih mlađih uzrasta.