Nizozemac Olav Kooij osvojio 21. Trofej Poreča

Foto_52210
09.03.2020. 10:58; ; Početna / Sport i rekreacija / Nizozemac Olav Kooij osvojio 21. Trofej Poreča

Nakon 3:28:32 sata pedaliranih u sedam krugova na trasi 156 kilometara 21.utrke Trofej Poreča, od Poreča do Tara i Labinci, te cilja u Taru, član nizozemske ekipe Jumbo Visma Development Team, Olav Kooij prvi je «uletio», u grupi od pet biciklista u ciljnu ravninu 21. Trofeja Poreč «nacrtanu» u Taru.

S istim vremenom drugo mjesto osvojio je  Gašper Katrašnik član ekipe Adria Mobil iz Slovenije a treći je ciljnom ravninom, s istim vremenom pobjednika, Tilen Finkšt iz ekipe Gusto Santic iz Slovenije.

Pobjednički trofej pobjedniku Olavu Koolj, koji je prošle srijede osvojio i Trofej Umaga, uručio je direktor Turističke zajednice Poreča Nenad Velenik.

Na 21. trofeju Poreč, kojeg je organizirao BK Meridiana Kamen Team iz Pazina,   nastupilo je 29 ekipa  iz Europe, SAD-a i Kolumbije, sa 170 biciklista.

Biciklistička događanja, sjajna ovogodišnja turistička promotivna aktivnost u Istri, nastavlja se idućeg tjedna.
U srijedu, 12. ožujka u Umagu će biti održan prolog etapnog 17. Istarskog proljeća koji će do 15. ožujka, u tri etape, «juriti» istarskim prometnicama s ciljem u Umagu.