IRONMAN S-24

Nika i Dora Štetić, te Nina Ravnić Gašparini osigurale plasman na U23 pojedinačno prvenstvo RH

Vije14505-20957
17.10.2024. 23:36; ; Početna / Sport i rekreacija / Nika i Dora Štetić, te Nina Ravnić Gašparini osigurale plasman na U23 pojedinačno prvenstvo RH

Na pojedinačnom prvenstvu regije zapad u kategoriji U23 održanom na kuglani SRC Mlaka u Rijeci od10.-13.10 naše kuglačice Nika i Dora Štetić, te Nina Ravnić Gašparini osigurale su plasman na U23 pojedinačno prvenstvo RH.

Nika Štetić osvojila je drugo mjesto s 598 srušenih čunjeva, njezina sestra Dora Štetić šesto s 542 čunja, dok je Nina Ravnić Gašparini s 532 čunja bila deveta. Ujedno je prvih devet igračica osiguralo nastup na prvenstvu RH.

Od naših igračica nastupila je i Dea Gašparini, kao najmlađa takmičarka koja je s nepunih 15 godina zauzela solidno 12. mjesto.

Istog vikenda, u nedjelju 13.10. održano je i državno prvenstvo RH u sprintu u kategoriji U15, na kuglani Pongračevo u Zagrebu na kojem je nastupila naša igračica Dea Gašparini. Dea je u kvalifikacijskom djelu izborila nastup u nastavku natjecanja te je dogurala do četvrfinala u kojem je izgubila od reprezentativne kolegice Lane Pavlinec iz kuglačkog kluba Zaprešić. Lana je dogurala do finala u kojem je tiijesno izgubila od još jedne reprezentativne kolegice Simone Zukanović koja je ponijela titulu najbolje i zlatnu medalju.