Neviđena igra na porečkim kuglačkim stazama – Istra : Plitvice 5:3

06.03.2016. 10:27; ; Početna / Sport i rekreacija / Neviđena igra na porečkim kuglačkim stazama – Istra : Plitvice 5:3
Kuglači Istre Poreč

Subotnji kuglački susret između domaćih kuglača Istre i gostujuće ekipe Plitvica protekao je vrlo napeto uz odličnu igru obiju ekipa. Naime, muški rekord kuglane kojeg je do sad čvrsto držao Kuglački klub Klek sa 3386 srušenih čunjeva dvostruko je srušen. Domaća ekipa srušila je 3442 čunja a gostujuća 3412.

U prvom paru su Željko Matošević i Božidar Katić igrali protiv Dragana Krizmanića i Vladimira Rapaića. Željko Matošević na žalost gubi bitku za 6 čunjeva dok Božidar Katić uvjerljivo pobjeđuje protivnika u sva 4 seta i 58 čunjeva prednosti. Željko Matošević-Dragan Krizmanić 564:570 (2:2); Božidar Katić-Vladimir Rapaić 614:554 (4:0). Prvi blok tako završava rezultatom 1:1 i 54 čunja prednosti za ekipu Istre.

Drugi par predstavili su Zoran Lovrić i Bruno Flego protiv Srećka Bićanića i Dalibora Špoljarića. U ovom djelu utakmice su gosti pokazali bolju igru od domaćina i mijenjaju rezultat na 1:3 i još samo 2 čunja prednosti za Istru. Zoran Lovrić-Srećko Bićanić 563:566 (2:2); Bruno Flego-Dalibor Špoljarić 548:597 (1:3).

U posljednjem bloku domaćin se ne predaje. Na staze izlaze Dario Prađeno i Nadir Ravnić protiv Daniela Kolara i Safeta Falatovića. Dario Prađeno ne popušta Danielu Kolaru do posljednje bačene kugle. Oba igrača imaju izvrsnu igru, čekao se jedino trenutak u kojem bi mogla nastupiti samo jedna pogreška. Sreća se pokazala Dariu Prađenu. U 27. hicu Daniel Kolar ne pogađa postavu vezanih čunjeva (7/2) dok Dario Prađeno pogađa posljednji čunj s kojim ostvaruje prijelaz u novu postavu (8/1) i tako mukotrpno pobjeđuje protivnika rezultatom 592:584 (2:2). Nadir Ravnić je Safetu Falatoviću propustio samo jedan set dok je ostala tri seta uvjerljivo pobjedio. Nadir Ravnić-Safet Falatović 561:541 (3:1).

Utakmica je završila rezultatom 5:3 za domaću ekipu uz 30 čunja prednosti i novim muškim rekordom kuglane. Istra-Plitvice 5:3 (3442:3412).