Na Velom Joži zaustavljen lider iz Crikvenice JADRAN – CRIKVENICA 1:0 (0:0)

2021-11-04_10h29_11
06.11.2021. 18:19; ; Početna / Sport i rekreacija / Na Velom Joži zaustavljen lider iz Crikvenice JADRAN – CRIKVENICA 1:0 (0:0)

piše: istrasport.eu
Jadran je u posljednja dva kola izgubio korak sa liderom iz Crikvenice. Osvojen bod protiv Cresa i poraz kod Uljanika, uz istovremeni maksimalni učinak lidera doveo je Porečane u situaciju da danas moraju slaviti. I, slavili su.

Vidjeli smo na Velom Joži pravi derbi dostojan drugoligaških momčadi u kojemu je briljirao porečki vratar Antonio Pavlić koji je već u četvrtoj minuti iz rašlja skinuo pokušaj Butorca.

Nakon pola sata igre vidjeli smo i jednu od rijetkih pogrešaka Lepinjice ove sezone. Izgubljena lopta stigla je do Imeraja koji ulazi u šesnaesterac, no Pavlić je danas ipak broj jedan ovog derbija. Porečani se u prvom dijelu nisu najbolje snašli. Pokušavali su pred kraj, no Baričević je sve probleme riješio na svoje vratarsko iskustvo.

I nastavak gosti otvaraju prigodom. Mašić je izišao sam na Pavlića, no vjerojatno pogađate kako je i taj okršaj završio. Još jednom briljantnom obranom porečkog vratara. I baš ta obrana kao da je dala krila Jadranu!

U 66. minuti najprije je Lepinjica opasno zaprijetio sa 18 metara no prošao je taj pokušaj doslovno uz samu vratnicu, a nakon toga, deset minuta prije kraja Terlević je ušao u šesnaesterac gostiju, stigao do peterca, no njegov pokušaj završava u korneru.

Iz tog kornera Antanasković je srušio Roberta Vlizla koji je pet minuta prije toga ušao u igru, a Oliver Sumić pogađa za 1:0 i slavlje Porečana, kao i slavlje supruge porečkog trenera, Doris Šuran, kojoj Dalibor poklanja ovu pobjedu za njihovu sedamnaestu godišnjicu braka.

POREČ – Stadion Veli Jože – 3. HNL Zapad – 11. kolo – SUDAC: Ante Čulina (Zagreb), POMOĆNICI: Luka Pajić (Rijeka) i Marko Balen (Rijeka)

JADRAN – CRIKVENICA 1:0 (0:0)

Žuti kartoni:Užila, Bernobić (Jadran), Mazzarolli, Imeraj, Merle, Bogdanić (Crikvenica)

Strijelci: 1:0 Sumić 81′ (11 m)

JADRAN: Pavlić, Ilić, Užila, Al Tharwan (90. Leko), Lepinjica, Ivetić, Sumić, Mendiković, Abramović, Terlević (75. Vlizlo), Bernobić

Trener: Dalibor Šuran

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Butorac, Šarković, Buršić (75. Husejnović), Imeraj, Merle, Mašić, Antanasković