MŽNL NS RIJEKA/POREČ: NK Jadran-NK Rudar 1:1 (1:1)

28.09.2014. 11:13; ; Početna / Sport i rekreacija / MŽNL NS RIJEKA/POREČ: NK Jadran-NK Rudar 1:1 (1:1)
2014-09-28_11h09_54

piše: Arman Zalihić, istrasport.eu

Iako vidno oslabljeni, bez Juričića i Barišića, nogometaši Rudara su uzeli bod na Velom Joži, a prema uprizorenom zaslužili sva tri. Prvi dio okončan u egalu, u drugom domaći jalovo napadali, gosti se uspješno branili i opasno prijetili iz polukontri. Šok terapija Porečana s novim trenerom neuspješno okončana.

Prvih 20-ak minuta inicijativa je bila na strani gostiju koji su poveli u 17. minuti kad je Bojkić odlično pronašao ALića, ovaj se oslobodio svog čuvara i „potegao“ s ruba kaznenog prostora, lopta nekog u domaćoj obrani okrznula, promijenila smjer i završila iza Petrušićevih leđa.

Prije toga u devetoj Jašarević se nakon gužve našao u odličnoj situaciji ali je traljavo šutira, malo iskosa s lijeve strane. U 21. prva prilika Jadrana, Šendula vara Škopca, ali je za malo neprecizan. U 32. „poteže“ Ereiz sa nekih 20 metara, Vozila se pružio koliko je dug i širok i loptu izvadio ispod same grede. Dvije minute kasnije isti igrač iz iste udaljenost, ovaj put iz slobodnjaka, cilja u rašlje, Vozila je nemoćan i lopta ide na centar.

Već u sedmoj minuti nastavka maestralno proigravanje Bojkića koji izbacuje Matulju „oči u oči“ s Petrušićem koji izlazi kao pobjednik. Dvije minute kasnije Bojkić ponovno majstorski proigrava, ovaj put Dobrića na lijevom boku, ovaj zavrće pred Jadranov gol, a Matulja glavom, iz idealne situacije, šalje loptu preko grede.

U 73. prijeti Užila sa 25 metara, a Vozila vrhovima prstiju vadi loptu iz samog kuta. U 83. ponovno ne koristi izglednu prigodu, a najbolju na utakmici propušta Miletić, pet minuta prije zadnjeg Krnetinog zvižduka, u situaciji „oči u oči“ s Petrušićem.