Mladi stolnotenisači Višnjana uspješni u Varaždinu

25.11.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Mladi stolnotenisači Višnjana uspješni u Varaždinu

Na tradicionalnom međunarodnom 6.memorijalnom turniru "Mirko Abramović" koji je održan u Varaždinu okupilo se blizu 600 kadete-nje i ijuniora-ki iz 83 kluba: Slovenije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Italije i Hrvatske.
Na turniru su sudjelovali i kadeti Stolnoteniskog kluba Višnjan Davide i Filip Dekleva te Leon Španić. U konkurenciji najmlađih kadeta Višnjanci su postigli najzapaženije rezultate od kadeta iz Istarske županije.
Filip i Leon su prvo svoje protivnike pobjedili u grupi gdje su osvojili 1. mjesto, a kasnije u razigravanju. Filip je pobjedio Slovenca Marsel Šegulu, Karla Jovanovića iz Crikvenice, a u osmini finala izgubio od Slovenca Gašpera Černigoja i plasirao se na 8.mjesto u konkurenciji 85 kadeta.
Leon je u razigravanju pobjedio Samota Mandića iz Slovenije, Sašota Malovića iz Slovenije, a izgubio od kasnijeg vice prvaka Sandro Solda iz Bosne i Hercegovine osvojivši odlično 6. mjesto.
Davide i Filip Dekleva u konkurenciji ml.kadeta osvojili su 2.mjesto u grupi te se plasirali  u daljnje natjecanje, gdje su ispali već u 1.kolu plasiravši se među 60 od 110 učesnika.