Parenzana 2024-s

MINIBASKET EKIPA FANTASTIČNO KRENULA U OBRANU BRONCE – KK Umag – KK Poreč: 29-35

12716037_655793381225722_5197104430714413607_o
14.02.2016. 18:10; ; Početna / Sport i rekreacija / MINIBASKET EKIPA FANTASTIČNO KRENULA U OBRANU BRONCE – KK Umag – KK Poreč: 29-35

Naša minibasket ekipa započela je svoju ligu i to na fenomenalan način. Dvije pobjede protiv KK Umaga i KK Ghia Staff pokazatelj su dobrog rada i velikog truda.

Utakmicu smo počeli vrlo nervozno. Iako smo od starta pokazali da smo bolji protivnik, jer je naša igra bila protočna, uz puno paseva, prodora, velikim brojem promašenih zicera omogućili smo protivniku da drži rezultatski priključak. Ivan Lukić davao je sve od sebe da razigra ekipu, zabije, ali nekako na početku nije išlo. Druga četvrtina završila je našim minmalnim vodstvom 11-12 radi velikog broja promašenih zicera. Ivana Radin četvrtinu je odradila fenomenalno i pokazala što zna. Kažu da je najvažniji dio košarkaške utakmice početak drugog poluvremena i to su naši dečki i cure pokazali danas. Presing obranom te izvrsnim protokom lopte radimo seriju 12-0 i odlazimo na +13. Iako je Umag izvrsno odgovorio i stigao na samo -4 do kraja četvrtine, početkom zadnje radimo mini seriju 5-0 i odlazimo +9. Do kraja utakmice održavali smo prednost i mirno priveli kraju pobjedivši 29-35.

KK Poreč – KK ghia Staff II 34-28

Utakmicu smo počeli vodstvom 6-2, međutim u drugoj četvrtini prisljeni smo izvaditi Tea Juricu i to se osjetilo. Ivan Lukić nije mogao sam protiv snažnog presinga Pazinjana i Pazinjanki koji na odmor odlaze rezultatom 14-17. Iako drugo poluvrijeme otvaraju serijom 3-0, naša se ekipa budi i radi seriju 10-4 te dolazimo na 24-24. Nakon toga preuzimamo igru u svoje ruke. Ivana skače pod košem i prodire, Ivan je nedostižan za svoje čuvare, a Dario i Teo kradu lopte i omogućuju kontru. Novom serijom 8-0 dolazimo na 32-24 i utakmicu mirno privodimo kraju.

Ono što bismo željeli istaknuti je da se konačno vidi sav dobar rad. Devet igrača zabilo je koševe. Luka Maričić, Gabrijel Krnjus, Vito Vučemilović i Borna Bravar zabili su svoje prve koševe u karijeri. Josip Vadinjof je u utakmicama protiv obje ekipe pokazao da je bolji od većina igrača svog godišta te da se ravnopravno može nositi sa svima. Najviše nas je veselila neuobičajena timska igra za minibasket. Puno dodavanja, nesebičnost, puno utrčavanja, kretanja bez lopte donijeli su pobjedu. Ono što nas veseli vidjeti je da su Ivana Radin i Ivan Lukić konačno proigrali i pokazali sve što znaju. Ivana je dominirala u reketu, uhvatila većinu naših skokova i zaustavljala svakog igrača. Međutim, ona je konačno pokazala da može i zna igrati u napadu. Puno prodora, asistencija, kretanja bez lopte omogućilo joj je da zabije važne koševe. Naš kapetan Ivan Lukić danas je pokazao svu raskoš. Izvrsni prodori, koševi u ključnim trenucima, asistencije poput Johna Stocktona, bodrenje ekipe donijeli su mu titulu najboljeg igrača obaju utakmica. Ivan je obje utakmice igrao ozljeđen i time pokazao što znači boriti se za svoju ekipu. Teo Jurica je uzimao lopte igrao izvrsnu obranu, međutim trebalo mu je puno vremena da konačno poentira. Međutim, poentirao je u vrlo važnim trenucima i kad smo ga najviše trebali odigrao je u napadu sjajno. Dario Puniš, danas se trudio, pokušavao, međutim nije imao sreće sa zicerima. Ipak kada je trebalo odigrao je obranu na svim jakim protivničkim igračima, ukrao puno lopti i nesebično dijelio manjima od sebe da osjete radost prvih koševa. Ipak danas nam je za oko zapao Gabrijel Krnjus. Dečko, miran, tih i povučen pretvorio se u lava na terenu. Nije za njega bilo izgubljene lopte, trčao je na skok u napadu, obrani i zabio svojih 8 poena.
Treneri su dali priliku svima da igraju. Rad na treningu i filozofija razvoja igrača počela je davati svoje plodove. Ono što je važno istaknuti je da je ova pobjeda ostvarena bez jednog od najboljih igrača ekipe Filipa Fazlića.
Čestitke ekipama Umaga i Ghia Staffa na sjajnoj borbi. Ono što želim istaknuti je da se kod Pazina vidi sjajan rad kolegice Tanje Ančić. Međutim više od svega čestitke našim igračima i igračicama prije svega na sjajnoj igri, borbenosti i na kraju pobjedama. Zahvale roditeljima, braćama, sestrama, rodbini i kolegi Denisu na velikoj podršci.