Matija Lisec iz porečkog Running Fox-a pobjednik na Žumberak Trailu (42km)

2021-08-24_23h05_14
24.08.2021. 23:08; ; Početna / Sport i rekreacija / Matija Lisec iz porečkog Running Fox-a pobjednik na Žumberak Trailu (42km)

Proteklu subotu održano je 11. izdanje međunarodne utrke Žumberak Trail u organizaciji Društva za sport i rekreaciju „Jastreb extreme“. Jedan od glavnih ciljeva utrke je promocija netaknutih i neistraženih prirodnih ljepota koje nudi Park prirode Žumberak, a koji svakako vrijedi posjetiti. Trkači su mogli birati između četiri različite duljine staza, od 8 km, 15 km, 42 km pa sve do najduže utrke od 104 km.

Porečki Sportsko rekreacijski klub „Running Fox“ sudjelovao je na utrci sa četiri svoja člana. Ivan Diklić i Maksim Jerman nastupili su na utrci od 15 kilometara i ostvarili odlične rezultate zauzevši 7. i 16. mjesto od 261 natjecatelja. Maksimilian Korotaj odradio je iznimno zahtjevnu utrku od 42 kilometra sa ukupnim usponom od 2150 metara i dotrčao do 27. mjesta. Veliki uspjeh na utrci od 42 kilometra ostvario je Matija Lisec koji je pobijedio s vremenom 4 sata i 45 minuta.

Na ultra dužini od 104 kilometra slavio je još jedan istarski predstavnik, Igor Rudan, koji je u cilj stigao za 15 sati i 2 minute. Na ovom iznimnom sportskom događaju nastupilo je ukupno 500 trkača. Sve rezultate možete pogledati ovdje: https://www.stotinka.hr/hrv/dogadjaj/1339 .