Mateja Pršurić osvojila 2. mjesto na kvalifikacijskom turniru u Poreču

11.03.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Mateja Pršurić osvojila 2. mjesto na kvalifikacijskom turniru u Poreču

U nedjelju je u Poreču u sportskoj dvorani Veli Jože i odličnoj organizaciji GStk Poreča održan Kvalifikacijski turnir Pig regije u stolnom tenisu za kadete i kadetkinje, a za plasman na prvenstvo Hrvatske koji je okupio preko 40 stolnotenisača i stolnotenisačica iz klubova Rijeke, Pule, Opatije, Crikvenice, Brovinja, Višnjana, Nove Vasi, Svetog Lovreča i Poreča.
Sjajan uspjeh ostvarila je kadetkinja Svetog Lovreča Mateja Pršurić koja je nastupila na ovom turniru uprkos ozljedi vrata. Grupu je prošla kao prvoplasirana sa dvije pobjede da bi u ¼ finalu savladala Halilović Tadeu (ŽStk Pula) rezultatom 3-0, u polufinalu je nadigrala Gregurina Anju, igračicu Opatije 08 sa uvjerljivih 3-0 da bi u finalu bila zaustavljena od danas vrlo uigrane i raspoložene Lesničar Ivane (Opatija 08) rezultatom 3-0.
Osvojenim 2. mjestom Mateja Pršurić izborila je plasman na Prvenstvo Hrvatske koje se održava 21. – 22.04.2012. u Osijeku.
U kategoriji kadeta najbolji rezultat ostvario je Daniel Palman (Sv.Lovreč) koji je sa dvije pobjede u grupi izborio 1/8 finala gdje je zaustavljen od Leona Španića (Višnjan).
Sa po jednom pobjedom u grupi natjecanje su završili Nikola Glavočević, Luka Jovičić i Luka Švaganović (svi Sv.Lovreč) te Eugen Koštro, Anto Rubil i Bernobić Donato (svi Nova Vas).